Çocukluğu Olmayanın Gençliği de Olmaz Konulu Kompozisyon

Çocukluğu olmayanın gençliği de olmaz hakkında kısa yazı, bu yazımızda sizlere çocukluğu olmayanın gençliği de olmaz hakkında kompozisyon örneği vereceğiz.

İnsanlar çocukluklarını iyi bir şekilde yaşayamazsa gençliğinde ve yaşlılığında her zaman çocukluk özlemi çeker. Çünkü çocukluğunu iyi yaşayamayan insanın hayatında her şey her zaman eksik kalır. Çünkü çocukluk, insanın en hızlı büyüdüğü, bazı şeyleri kavramaya başladığı yaşlardır ve bu dönemin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekir. Boş veya kötü anılara sahip bir çocukluk dönemi olan insanlar geleceklerinde de başarılı olamamışlardır.

Çocuklar küçük yaşlardan itibaren yaşamayı ve çevreleri tanımayı öğrenir. Bu yaşlarda yaşadıkları her şey gelişim için konan bir tuğla gibidir. Yani temel sağlam olursa bina da sağlam olur. Bu nedenle çocukluk oldukça önemlidir. Çocukluğunu tam olarak yaşayamayan insanlar gençliklerini de tam olarak yaşayamaz. Her zaman çocukluğuna geri dönüp güzel günleri tekrar yaşamak isterler ancak bunun imkansız olduklarını bildikleri halde hayal kurmaya devam ederler.

Kaderin insana ne getireceği belli olmaz. Bu nedenle her zaman anı yaşayıp yaşadığımız dönemleri en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Geçmişe özlem duymak istemiyorsak çocukluğumuzu, gençliğimizi ve bulunduğumuz zaman dilimini en iyi şekilde yaşamak durumundayız. Ancak bu şekilde başarıya ulaşabilir, hayatta daha mutlu olabiliriz.

images (2)

Çocukluğu Olmayanın Gençliği de Olmaz Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir