Çok Yaşamak Elimizde Değil Fakat Namımızı Çok Yaşatmak Elimizdedir Kompozisyon

Çok Yaşamak Elimizde Değil Fakat Namımızı Çok Yaşatmak Elimizdedir Ne Demektir

İnsanın en büyük hayallerinden bir tanesi çok yaşamaktır. Ancak çok yaşamak kişinin elinde olan bir şey değildir. İnsanın doğumu ve ölümü alın yazısıdır. Bunun ne zaman olacağını sadece Allah bilir.

Eğer kişi çok yaşamak istiyorsa bunun en güzel yolu adının uzun yıllar yaşaması sağlamaya çalışmaktır. Geleceğe kalmak, uzun yıllar başkaları tarafından unutulmamak ise sadece güzel ve başarılı işler yaparak mümkün olur. Kişi yaşarken insanlara ne kadar faydalı olur ve onlara ne kadar iyi davranırsa o kadar sevilir. Sevilen kişiler ise uzun yıllar boyunca unutulmaz böylece öldükten sonra da namını yaşatmış olur.

Yaptığı çalışmalar ile insanlığa hizmet etmiş ve toplumun yararına çalışmış olan kişilerin isimleri günümüzde de anılmaktadır. Buna en güzel örnek Mustafa Kemal Atatürk’tür. Onun gibi herkes tarafından minnetle anılarak unutulmamak için yaşarken önemli işler yapmak gerekmektedir.

Çok Yaşamak Elimizde Değil Fakat Namımızı Çok Yaşatmak Elimizdedir Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir