Damlaya Damlaya Göl Olur Sözü İle İlgili Hikaye

Damlaya Damlaya Göl Olur Sözünün Anlamı, Damlaya Damlaya Göl Olur Sözü İle İlgili Hikaye

Eren, ilkokul beşinci sınıfa giden küçük bir çocuktu. Mutlu yuvalarında ailesi ve küçük kardeşi Ozan ile birlikte huzurla yaşıyor ancak bazen sadece babalarının çalışması sebebiyle geçim sıkıntısı çekiyorlardı. Ancak ne annelerine de babaları onlara bu maddi zorlukları hissettiriyordu. Ozan henüz dört yaşındaydı ve okula gitmiyordu.

Babası Eren’e maddi zorluk içinde olduklarını hissetmesin diye her gün iki lira harçlık verirdi. Ancak Eren bu paranın bazen yarısını harcar bazen de ona hiç dokunmadan kumbarasına atardı. Günler hızla geçti ve yaz geldi. Annesi Ozan’ı parka götürmeye başladı ancak Ozan parkta çocuklarının oynadığı bisikletleri görüyor ve her gün saatlerce ağlayarak bisiklet istiyordu.

Maalesef ki babalarının bisiklet alacak parası yoktu. Ancak küçük Ozan ağlayarak bisiklet istemeye devam ediyor ve çok üzülüyordu. Eren ise babalarının niçin bisiklet almadığına düşünüp duruyordu. Bir gün anne ve babası konuşurken duydu ve paraları olmadığı için bisiklet alamadıklarını öğrendi. Hemen koşup kumbarasını getirdi ve

_Benim biriktirdiğim paralarım var, bunlarla kardeşime bisiklet alabiliriz dedi.

Eren’in ufak ufak biriktirdiği paralar damlaya damlaya göl olmuş, o da kardeşine bisiklet alarak kardeşini sevindirmişti.

Damlaya Damlaya Göl Olur Hakkında Kısa Yazı İle İlgili Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir