Deprem Haftası İle İlgili Yazı

Doğal afetler adı üzerinde kendiliğinden gerçekleşen ve gerçekleşmesi engellemeyen doğa olayları olarak bilinmektedir. Doğal afetlerden bir tanesi de deprem olmaktadır. Depremin ne zaman nerede gerçekleşeceği belli değildir. Gerçekleşmesi sonucunda yeryüzünde oynama meydana gelir ve birçok yapıt yıkılabilir. Bu durumda depremin şiddetine göre hem can hem de mal kayıpları meydana gelebilir. Depremi tam anlamıyla engellemek mümkün olmasa da, depremin yarattığı olumsuz etkileri engellemek ya da azaltmak mümkündür. Bizler de bu konuya dair düzenlemiş olduğumuz bu yazı içerisinde, sizlere deprem haftası ile ilgili yazı kısaca bilgi vereceğiz.

deprem haftası ile ilgili görsel sonucu

1 – 7 Mart günleri arası Deprem Haftası olarak kabul edilmektedir. Deprem Haftasının önemi insanların deprem ile ilgili gerekli bilince sahip olmalarını sağlamaktır. Bu haftada insanların depremler ile ilgili bilgi sahibi olarak, nasıl önlem alacaklarına dair bilgileri bilmeleri sağlanır. Amaç insanların bu konuya dair bilinçlenmesi ve bu bilinç sonucunda depremin yarattığı olumsuz etkilerin en aza indirgenmesi olmaktadır. İnsanların deprem ile mücadele içerisinde olmaları önemlidir. Deprem öncesinde, deprem esnasında ve deprem sonrasında insanların nasıl davranmaları ya da davranmamaları gerektiği konusunda gerekli bilince sahip olmaları hayati bir öneme sahiptir.

Deprem öncesinde deprem çantası hazırlamak, deprem esnasında acil toplanma yerleri belirlemek, acil çıkış yerleri belirlemek, soğukkanlı olmak, sağlam yapıtlar yapmak ve daha birçok bilgi bilinçlendirilerek sağlanmaktadır.

Deprem Haftası İle İlgili Yazı Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir