DGS Ek Yerleştirme Başvuruları Ne Zaman Yapılacak 2012

DGS Ek yerleştirme Başvuruları Ne Zaman Başlıyor – 2012

2011 DGS ( Dikey Geçiş Sınavı ) yerleştirme sonuçları 10 Eylül 2012 Pazartesi günü açıklandı. Sınava giren ancak bir lisans programına yerleşemeyen adayları şimdi de dgs ek  tercih heyecanı sardı. . 2012-DGS ek yerleştirme tercih işlemleri bu kayıtlardan, boş kalan kontenjanlara ve ilk yerleştirme sonucunda boş kalan kontenjanlara göre yapılacak.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek yerleştirme başvuruları 9 Ekim 2012 Salı günü başlayacak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’den (ÖSYM) yapılan açıklamaya göre, DGS ek yerleştirme tercihleri 9-12 Ekim tarihleri arasında alınacak. Tercihler aday tarafından, bireyselolarak internet aracılığıyla TC kimlik numarası ve şifre kullanılarak elektronik ortamda yapılacak.

2012-DGS ek yerleştirmeyle ilgili tablolar ve diğer bilgiler, 9 Ekim’den itibaren ÖSYM’nin internetsayfasından yayımlanacak. 2012-DGS ek yerleştirme için ayrıca bir kılavuz hazırlanmayacak.

Ek yerleştirmede, 2012-DGS kılavuzunda ve 2012-DGS tercih kılavuzunda ve ek yerleştirmeyle ilgili açıklamalar metninde yer alan ilke ve kurallarla yükseköğretim programlarının koşul ve açıklamaları geçerli olacak.

Adayların yükseköğretim programlarını tercihleri arasında gösterebilmeleri için bu programların koşullarını karşılamaları gerekiyor.

2012 DGS Ek Yerleştirme Kılavuzu İçin Tıklayın

2012 DGS Yerleştirme Sonuçları İçin Tıklayın

2012 DGS Yerleştirme Başvuruları Tarihi,DGS Ek Tercihler Ne Zaman yapılacak,2012 DGS  Yerleştirme Tercihleri İşlemleri Ne Zaman Yapılacak,DGS Yerleştirme Başvuruları Tercih Tarihleri – Gibi soruların cevaplarını bu sayfadan bulabilirsiniz.

138 thoughts on “DGS Ek Yerleştirme Başvuruları Ne Zaman Yapılacak 2012

  • 12/10/2012 tarihinde, saat 18:31
    Permalink

    mrb arkadaşlar turizmci varmı aranızda tercih yapanlar yerleşenler ben seneye girecem tavsiyeleriniz neler acaba???

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir