Dil Kirliliği İle İlgili Kompozisyon

Her milleti millet yapan bir takım değerler vardır. Bu değerlerden bir tanesi de milletin dili olarak bilinmektedir. Milletleri birbirinden ayıran en temel değerlerden bir tanesi dil olmaktadır. Milletin dili, milletin kimliği olarak kabul edilir. Bir millet için en önemli konulardan bir tanesi ise sahip oldukları dilin korunması ve geliştirilmesidir. Bu nedenle bir milletin, millet oluşunu tehdit edebilecek en önemli durum dil kirliliği olmaktadır. Peki dil kirliliği nedir ve nasıl oluşur? Bu ya da buna benzeyen sorulara ait cevapları paylaşmak amacı ile düzenlemiş olduğumuz bu yazıda, sizlere dil kirliliği ile ilgili kompozisyon kısaca bilgi vereceğiz.

dil kirliliği örnekleri ile ilgili görsel sonucu

Dil kirliliği, bir milletin kullanmış olduğu dile, başka milletlerin kullanmakta olduğu dillerin karışması ile ortaya çıkmaktadır. Milletlerin birbirine özenmesi sonucunda dil kirliliği olabilmektedir. Örneğin, Türkçe bir kelime ile yabancı bir kelimenin aynı cümle içerisinde kullanılması, dil kirliliğine sebep olmaktadır. Farklı milletlerin kullandıkları dilleri bilmek güzeldir fakat kendi dilimize karıştırmak milletimizin zararına olacaktır. Bu durumda Türkçeye ait bazı kelimelerin anlamlarında kayma olacak ve kelime yavaş yavaş anlamsızlaşmaya başlayacaktır.

Dil kirliliğinin engellenmesi ve millete sahip çıkılması gerekmektedir. Bu, her insanın en önemli vatandaşlık görevlerinden bir tanesidir. Dilimizi korumamız ve geliştirmemiz gerekirken dilimizi kirletmemiz bizlerin zararına olacaktır.

Dil Kirliliği İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

One thought on “Dil Kirliliği İle İlgili Kompozisyon

  • 16/04/2018 tarihinde, saat 11:58
    Permalink

    çok güzel bir kompozisyon teşekkür ederim ödevime çok yardımcı oldu bunun gibi kompozisyonu bir daha bulamam tekrar tekrar teşekkür ederim:)

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir