Diş Ağrısına Ne İyi Gelir

Diş Ağrısını Geçirmenin Yolları, Diş Ağrısına Ne İyi Gelir

Diş ağrısı ağrıların en kötüsü olarak bilinir. Özellikle geceleri tutan diş ağrısında insan ne yapacağını bilemiyor, ağrı içinde kıvranıp duruyor. Oldu ki sizin de evde diş ağrınız tuttu ve hemen doktora gidebilecek durumda değilsiniz. Peki, bu durumda ne yapılabilir, evde diş ağrısını geçirmenin yolları nelerdir?

Geceleri uyku esnasında başlayan diş ağrısının sebebi kan basıncının artması olduğundan, bu durumda yastığınızı biraz yükselterek başınızdaki basıncı azaltmaya çalışabilirsiniz. Ayrıca bu arada bir ağrı kesici almak da ağrınızı hafifletecektir.

Sıcak ve soğuk yiyecekler diş ağrısını arttırdığından bu durumda ılık yiyecek ve içecekleri tercih etmek yerinde olacaktır. Ayrıca ağrıyan dişin üstüne karanfil koymak da diş ağrısını hafifletecek uygulamalar arasında yer almaktadır. Bir başka yöntem ise defneyaprağı ve sirkeyi kaynatarak gargara yapmaktır. Bununla birlikte ağrıyan dişin olduğu bölgeye buz tedavisi uygulamak da hızlı cevap verecek bir çözüm yoludur. Buna rağmen en kısa zamanda doktora gitmeyi de ihmal etmemek gerekmektedir.

Diş Ağrısına İyi Gelen Gıdalar Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir