Dünyada Kusursuz İki İnsan Vardır Biri Ölmüştür Biri De Doğmamıştır Kompozisyon

İnsanlar, dünyada var olan tek düşünebilen ve akıllı canlılardır. Fakat insanların bu özelliğe sahip olmaları, onları her anlamda mükemmel kabul edilmelerine yetmemektedir. Hatta bir insanın hata yapması çok normal bir durumdur. Çünkü insanlar hayatta kazandıklarını ya da öğrendiklerini hata yapa yapa gerçekleştirirler. Bir insanın hata yapması normaldir fakat yaptığı aynı hatayı tekrarlanması normal karşılanmayabilir. Bu durum da dünya üzerinde var olan hiçbir insanın mükemmel olmadığını ortaya koymaktadır. Bizler de sizler için düzenlemiş olduğumuz bu yazıda, sizlere dünyada kusursuz iki insan vardır biri ölmüştür biri de doğmamıştır kompozisyon kısaca bilgi vereceğiz.

kusursuz insan yoktur ile ilgili görsel sonucu

Dünyada kusursuz iki insan vardır biri ölmüştür biri de doğmamıştır sözü ile anlatılmak istenen dünya üzerinde kusursuz bir insanın hiçbir zaman var olmayacağıdır. Bu söz iki insanın birinin öldüğünü birinin de doğmadığını belirterek mecaz anlam taşımaktadır. Hiç kimse mükemmel olacağım diye uğraşmasın ya da mükemmel olmadığını düşündüğünde üzülmesin. Çünkü bir insanın kusursuz olmasına imkan yoktur. Her insanın küçük ya da büyük mutlaka bir kusuru vardır ve bu da dünyadaki en doğal şeylerden bir tanesidir. Bir insan kusursuz olsaydı, o zaten insan olamazdı.

Kusursuz insan nasılsa yoktur diye düşünerek kusurlarımızı arttırmak da doğru bir davranış olmayacaktır. Her gün daha iyi olmak için çaba sarf etmeli, fakat kusursuz olmadığımız için kendimizi üzmemeliyiz.

Dünyada Kusursuz İki İnsan Vardır Biri Ölmüştür Biri De Doğmamıştır Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir