Ehliyet Değiştirme Ücreti

Yeni ehliyet değişikliği ne kadar kaç lira olacak açıklandı. Ehliyet değiştirme ücreti 2016 2017 şu şekilde :

Sürücü belgelerinin belirtilen zaman aralığı sırasında değiştirilmesi halinde indirimli değerli kağıt bedeli olarak 13 TL ve 2918 sayılı kanun doğrultusunda 2 TL karşılık ödeneceği Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından bildirildi.
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sürücü belgelerinin değiştirilmesi sırasında ödenecek mebla hususundaki bilgiyi BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan’ın soru önergesini cevaplarken verdi.

yeni ehliyet

2918 sayılı kanuna kalıcı olmayan bir 22. Madde eklendiği ve 6495 sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmündeki Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 23. Maddesinin 12 Temmuz 2013 tarihinde kabul edildiği Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından hatırlatıldı. Değiştirme sürecinde harç alınmayacağının kanuna bağlandığını belirten Maliye Bakanı, eklenen 22. Madde ile 6495 sayılı kanunun yürürlüğe alındığı günde sürücü belgesi olanlar ve motorlu taşıt sürücü sertifikası sahibi olan veya sürücü kurslarında kaydı bulunanların edinecekleri sürücü belgelerinin yayımlanacak olan yönetmelikte saptanacak yeni sınıf sürücü belgeleri ile değiştirilmesinin mecburi olduğunun da hüküm altına alınmış olduğunu belirtti. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek bu konu hakkında “Anılan maddedeki düzenleme gereği söz konusu belgelerin süresi içinde değiştirilmesi işlemlerinde sadece 13 TL indirimli değerli kağıt bedeli ve 2918 sayılı Kanunun 131. Maddesinin son fıkrası kapsamında 2 TL bedel ödenecektir” dedi.

Ehliyet Değiştirme Ücreti Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 thoughts on “Ehliyet Değiştirme Ücreti

 • 07/04/2014 tarihinde, saat 12:22
  Permalink

  Ehliyetlerimizi değiştirmeğe giderken hangi evraklar gerekli olacak? Teşekkürler.

  Yanıtla
 • 02/11/2013 tarihinde, saat 16:15
  Permalink

  morpa kampuse üye olmak istiyorum

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir