Elektrikli Süpürge Makinası Kim İcat Etti

Elektrikli Süpürge Makinası Kim tarafından İcat Edildi

19. yüzyıla kadar halı gibi eşyalar sopayla dövülüp yıkanarak temizleniyordu. Bu şekilde temizlik yapmak oldukça zahmetli ve uzun sürüyordu. Mekanik bazı sistemler geliştirildi Döner fırçalı ve kiri emen körüklü temizleyiciler kullanıldı.

İlk elektrikli süpürge İngiliz Hubert Booth tarafından icat edildi. (1871 – 1955) Booth bu icadın ardından British Vacuum Company adlı bir şirket kurdu (1901) Bu Alet yakıtla çalışıyor ve taşıması oldukça zahmetli oluyordu at Arabaları sayesinde taşınan bu alet işçiler tarafından kullanılırdı Pencerelerden uzatılan bir hortum sayesinde evlerin içinde temizlik yapılabiliyordu. Bu icat çok başarılı olmuştu ve çok iş yaptı.

1908 yılında Murray Spangler bu aletten çok daha hafif bir elektrikli süpürge üretti ve patentini aldı Bunu üretebilecek mali gücü olmamasından ötürü William Hoover’ın şirketi tarafından üretildi ve piyasaya sürüldü.

——————————————————————————————————————————-

Elektrikli Süpürge Makinası Kim İcat Etti Elektrikli Süpürge icadı, Elektrikli Süpürgeyi kim icat etti, Elektrikli Süpürge Makinası Kim tarafından İcat Edildi 19. yüzyıla kadar halı gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir