Elma Çayı Nasıl Yapılır?

Elma Çayı Nasıl Hazırlanır
Elma çayı ve Elma çayı yapımı

Elmanın faydaları saymakla bitmez sanırım peki ya elma çayı nedir nasıl yapılır konumuzda..
Elma çayı sadece kilo vermenize değil sizin sağlığınıza kavuşmanızı sağlayacak, elma çayının yapımı hakkında gerekli bilgiler ile birlikte, elma çayının 2 tarifi bulunmakta, bunlardan size en uygununu uygulayarak sizde elma çayınızı kendiniz yapabilirsiniz. Elma Çayı Nasıl Yapılır Öğreniyoruz….

Elma çayı

Elma çayı bitki kaynaklı olduğundan metabolizma üzerinde herhangi bi olumsuz etki meydana getirmemektedir. Elma çayının yanında düzenli sık ve normalden daha az miktarda yiyecek içeren öğünlerin yapılmasını ve en önemlisi düzenli egzersizi ihmal edilmemesini önermektedirler.

Elma çayı nasıl hazırlanır?
Elma çayını iki farklı yöntemle hazırlamak mümkündür.
Tarif 1:
Elmayı büyüklüğüne göre 4-8 parçaya bölüp genişçe ve ısıya dayanıklı bir kaba alın. Üzerine su ve kabuk tarçın ekleyin. Kaynatın ve çay demler gibi demlemeye bırakın. Demlendikten sonra süzüp içebilirsiniz.
Tarif 2:
Büyük bir elmayı ve limonu 4-5 parçaya bölerek yaklaşık 2 litre suyun içine atın. Üzerine karanfil, karabiber ve bir tutam ıhlamur ilave ederek kaynatın. Elma ve limon eriyik hale gelene kadar kaynatma işlemine devam edin. İşlem tamamlanınca süzgeçten geçirip içebilirsiniz.

Her iki tarfle hazırlanan elma çayını içerken içerisine bal, 2 kesme şeker ya da tatlandırıcı atabilirsiniz.

 

————————————————————————————————————————————————————-

Elma Çayı Nasıl Yapılır? Elma Çayı Nasıl Hazırlanır Elma çayı ve Elma çayı yapımı Elmanın faydaları saymakla bitmez sanırım peki ya elma çayı nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir