Empati İle İlgili Deneme

İnsanlar yapıları gereği hayatları boyunca birbirleri ile iletişim halinde olurlar. İnsanlar arası iletişimin sağlıklı olması toplumun mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamasını sağlamaktadır. İnsanların birbirleri ile olan ilişkilerinin sağlıklı olması içinse birbirlerine karşı daha anlayışlı ve hoşgörülü olmaları gerekmektedir. İnsan ilişkilerinde en önemli kavramlardan bir tanesi empati kurmaktır. Peki empati ne demektir? Bu ya da buna benzer sorulara ait cevapları bulmanız amacı ile hazırlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere empati ile ilgili deneme kısaca bilgi vereceğiz.

empati ile ilgili görsel sonucu

Empati, bir insanın karşısındaki insanı anlamak için kendisini onun yerine koyması ve öyle düşünmesi ile sağlanmaktadır. Empati kurmak insanların birbirlerini daha iyi anlamasını ve daha iyi ilişkiler kurmasını sağlamaktadır. Her insan farklı imkanlara ve kişiliğe sahiptir. Hiçbir insan bir diğerine benzememektedir. Bu nedenle insanların davranışları, hareketleri, duygu ve düşünceleri birbirinden oldukça farklı olabilir. Bu durum dünyadaki en doğal durumlardan bir tanesi olarak bilinir. Bu nedenle hiçbir insan karşısındaki insanın kendisi gibi olmasını beklememelidir. 

Her insan karşısındaki insanın sahip olduğu imkanları ve yaşadığı durumları göz önünde bulundurmalı ve o insanın davranışlarını ve duygularını öyle değerlendirmelidir. Bu duruma da empati kurmak adı verilir. İlişkilerinde empati kuran insanlar her zaman kazanmaktadır. Bu nedenle her insan empati kurarak ilişki kurmalıdır.

Empati İle İlgili Deneme Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

One thought on “Empati İle İlgili Deneme

  • 04/01/2018 tarihinde, saat 18:23
    Permalink

    Merhabalar… Gerçekten yaptığınız uyarı hakkında çok ama çok haklısınız. Denemeye gelecek olursak harika bir deneme yazmışsınız. Sizi canı gönülden tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum…

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir