Empati İle İlgili Hikaye Örnekleri

Bir insanın, başka bir insanın düşünce ve davranışlarını anlayabilmesi için kendisini o insanın yerine koyarak onun gibi düşünmeye çalışması empati kurmak anlamına gelmektedir. Empati kurmak, insan ilişkilerinin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesinde çok önemli ve etkili bir role sahip olmaktadır. Her insanın empati kurması, toplumun mutlu ve huzurlu olması için en gerekli davranış biçiminden bir tanesidir. Bizler de sizler için derlemiş olduğumuz bu çalışma ile birlikte sizlere empati ile ilgili hikaye örnekleri kısaca bilgi vereceğiz.

empati ile ilgili görsel sonucu

Empati kurmak, o insanı anlamaya ve anlayarak yaptığı davranışları anlamlı bulmaya yarar. Bu da hem insanın kendisine hem de empati kurduğu kişiye çok önemli faydalar sağlar. Empati kuran bir insanın her zaman insanlar ile olan ilişkisi çok iyidir. Bu sebepten dolayı insanlar tarafından sevilmek, onları anlamak ve anlaşılmak için ilk olarak empati kurmak gerekmektedir.

Ali her zaman iyi davranmaya çalışır ve ne derslerinde ne de arkadaş ilişkilerinde hiç yanlış davranmamıştır. Ali’nin annesi ve babası her zaman ona destek olur ve daima yanlarında olurlarmış. Anneler günü geldiği zaman Ali annesine bir hediye almış. Ali bu hediyeyi okula getirdiği zaman sınıftan bir arkadaşı onun hediyesini saklamış. Ali bu duruma çok sinirlenmiş ve kimin sakladığını bulmuş ve ona demediğini bırakmamış. Sonrasında ise öğretmene giderek arkadaşını şikayet etmiş. Fakat öğretmeninden öğrendiği bilgi arkadaşının annesinin olmadığıymış. Ali hemen kendisini onun yerine koymuş ve ona kızdığı için çok üzülmüş. Arkadaşının yanına giderek bu hediyeyi anneme ikimiz verelim demiş. Arkadaşı çok sevinmiş. Bu sayede empati kurmak iki insanı da mutlu etmiş.

Empati İle İlgili Hikaye Örnekleri Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir