Engelliler Haftası İle İlgili Kompozisyon

Her insan bu hayatta aynı şartlara sahip olmayabilmektedir. Bu şans kimi zaman elle tutulur bir değer olurken, kimi zaman manevi bir değer olmaktadır. Bazı insanların yaşamsal fonksiyonlarını yerine getirmeleri için bir takım engelleri bulunmaktadır. Bu engeller insanların hayatlarını zorlaştırmaktadır. Kimi insan doğuştan engelli olurken, kimi insan da sonradan geçirmiş olduğu bir takım kazalar sebebi ile engelli olmaktadır. Her yıl engelli vatandaşlarımızın bizler için ne kadar önemli olduğunu bir daha hatırlamamız amacı ile Engelliler Haftası kutlanır. Her yıl 10-16 Mayıs tarihlerinde kutlanmaktadır. Bizler de engelliler ile ilgili yayınlamakta olduğumuz bu çalışma içerisinde, sizlere engelliler haftası ile ilgili kompozisyon kısaca bilgi vereceğiz.

engelliler hAFTASI ile ilgili görsel sonucu

İnsanların var olan engelleri, hayatı kolay bir şekilde yaşamalarını engelleyici etkide olmaktadır. Kimi insan bedensel engelli olurken, kimi insan da zihinsel engelli olmaktadır. Burada en önemli görev engelsiz insanlara yardım etmektir. Engellilerin hayatlarının zor olduğunu bilmek ve onlara her alanda yardımcı olmaya çalışmak her insanın insanlık görevidir. Fakat bir engelliye yardım etmeye çalışırken onu kırmak doğru bir davranış biçimi olmayacaktır.

Unutmayalım ki, her insanın birer potansiyel engellidir. Çünkü ne zaman ne olacağı belli değildir. Bu yüzden engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmalı ve kendimizi onların yerine koyarak hareket etmeliyiz.

Engelliler Haftası İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımız İle İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir