Engellilere Günlük Hayatta Nasıl Yardımcı Olabiliriz

Özellikle engelli çocuklara günlük hayatta herkesin büyük ölçüde yardımcı olması gerekir. Çünkü çocuklar günlük hayatta büyüklerin yardımı olmadan yaşayamaz. Özellikle bu çocuk engelliyse yaşamını sürdürmesi daha da zor olacaktır. Bu nedenle herkesin engellilere bir miktar da olsa yardım etmesi toplumsal sorumluluklarımızdandır.

Engellilerin öncelikle topluma kazandırılması ve bir meslek sahibi olmaları gerekmektedir. Engellilerin eve kapanması ve dışarı çıkmaması onların psikolojik sorunlar yaşamasına neden olmaktadır. Bu sebeplerden dolayı engelli vatandaşlarımıza oldukça hoşgörülü davranmalı ve yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmeliyiz.

Engelliler için meslek kurslarının açılması, engelliler hakkında düzenlenen sorumluluk projelerinde gönüllü olarak çalışmak, engellilerin yaşama kazandırılması için düzenlenen organizasyonlarda görev almak, görme engellilerin braille alfabesini, işitme engellilerin işaret dilini öğrenmesini sağlamak için düzenlenen kurslara katılmak, engelli derneklerinde çalışmak bunların başlıcaları olabilir.

Bunun yanı sıra yolda gördüğümüz engellilerin karşıdan karşıya geçerken yanlarında bulunmak, adresini bilmeyen, yolunu kaybeden engellilere yol tarif etmek ve bunun gibi pek çok şey onların hayatlarını kolaylaştıracak ve onları mutlu edecektir.

indir (3)

Engellilere Nasıl Yardımcı Oluruz Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

One thought on “Engellilere Günlük Hayatta Nasıl Yardımcı Olabiliriz

  • 23/12/2014 tarihinde, saat 18:56
    Permalink

    bu bilgi çok yararlı bir bilgi.bu bilgiyi uygulayacağım.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir