Engelsiz Yaşam İle İlgili Kompozisyon

Engelsiz Yaşam Nedir, Engelsiz Yaşam İle İlgili Kompozisyon

Engelsiz yaşam ifadesi, fiziksel açıdan engeli bulunan vatandaşlarımızın hayatını zorlaştırmamak anlamında kullanılan bir sözdür. Gerçek hayatlarını devam ettirebilmek için birçok sıkıntıya katlanan ve pek çok olumsuzluk ile karşılaşan bu insanların işlerini davranışlarımızla ve onlara yardım ederek çok daha kolay hale getirmememiz gerekmektedir.

Engelli olmak hiç kimsenin tercihi değildir ve bir gün bizim de başımıza ne geleceği belli değildir. İnsanlar bu engellere yaşadıkları vahim kazalardan sonra sahip olurlar ve bu engellerine rağmen yaşama tutunmaya devam ederler. Bizim üzerimize düşen de bu konuda duyarlı olarak onların sorunlarını hafifletmektir. Örneğin arabamızı kaldırıma par etmemek, onlar için ayrılan yerleri kullanmamak göstereceğimiz hassasiyetlerden bazılarıdır.

Toplumların engelli vatandaşlara davranış biçimi o toplumun gelişmişliğini gösterir. Duyarlı ve mutlu bir toplum için engelli vatandaşlarımızın engellerini engel olarak görmeden onları toplum içine kabul etmeli ve onlara her zaman yardımcı olmalıyız.

Engelsiz Yaşam İle İlgili Yazı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

6 thoughts on “Engelsiz Yaşam İle İlgili Kompozisyon

  • 26/04/2018 tarihinde, saat 16:01
    Permalink

    Yanlış bir bölüm var ilk paragrafta son cümlenin sonunda son iki kelimesi getirmemiz gerekmektedir olcak

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir