Ercan Çimen Kimdir (AKP Gümüşhane Belediye Başkan Adayı)

Ak Parti Ercan Çimen kimdir? nereli, kaç yaşında, hayatı

AKP Gümüşhane Belediye Başkanı Adayı Ercan Çimen Kimdir

AKP Gümüşhane şehri belediye başkanlığı adayıdır. Biraz da yakından tanıyalım.

2014’te yapılacak olan yerel yönetim seçimlerinde AKP’den aday olarak gösterilmiştir. Aday gösterildiği Gümüşhane ilinde 1966 yılında doğmuştur. Liseye kadar başkent Ankara’da okumuştur. Üniversite eğitimini ise Anadolu Üniversitesi’nin Ekonomi bölümünde tamamlamıştır.

Yüksek öğrenimini bitirdikten sonra ailesinin kurduğu Çimenler Grupta yönetim kurulunda aza olarak iş hayatına başlamıştır. Şirket kapsamında otel, kuyumculuk, otomotiv, tur şirketleri bulunmaktadır.

Gümüşhane Hizmet Vakfı, futbol takımı olan Gümüşhanespor ve iş adamları vakfı gibi kurumlarda da görev almıştır. Doğru Yol Partisi’nden politikaya atılmış ve Belediye Meclis Üyeliği, Belediye Başkan Vekilliği yapmıştır. Daha sonra Ak Parti’den 2009 yılında Gümüşhane Belediye Başkanlığına adaylığını koymuş ancak kıl payı seçilemeyip başkanlığa gelememiştir. Ancak siyasi yaşamını burada noktalamak istememiştir ve AKP il başkanlığı yapmıştır. Bu süreçte partinin tekrardan düzenlenmesini, toplumla daha kaynaşık bir şekilde işlerin yürütülmesini sağlamıştır. Bu fikri dahilinde il genelinde her hafta ‘AKP halk günleri’ organize etmiştir. Kent için tüm sivil toplum örgütlerini tek çatı altında toplamaya çabalamıştır ve her probleme siyasi parti ayrımcılığı yapmadan çözüm bulmaya uğraşmıştır. Evlidir ve iki çocuğa sahiptir. Şu an da Gümüşhane Ak Parti İl Başkanlığı görevine devam etmektedir.

Ercan Çimen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir