Eski Bayramlar İle İlgili Kompozisyon

Bir toplumun kendisine ait gelenek ve göreneklerini, örf ve adetleri ve dini inançları bulunur. Bu kavramlar doğrultusunda bazı ahlaki değerler ortaya çıkar. Bu değerlerin nesilden nesile aktarılması toplum düzeninin sağlanmasına ön ayak olur. Bu sayede toplum içerisinde insan ilişkileri gelişir ve birlik ve beraberlik kavramı yaşatılır. Bunu sağlayan değerlerden bir tanesi de milli ve dini bayramlar olmaktadır. Bayramlar, eski zamanlardan beri günü geldiği zaman kutlanır ve toplumu bir arada tutar. Bizler de sizlerin bu konuya dair bilgi sahibi olması amacı ile hazırlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere eski bayramlar ile ilgili kompozisyon kısaca bilgi vereceğiz.

eski bayramlar ile ilgili görsel sonucu

Eskiden bayramlar, her zaman değerini korur ve her yeni bayramda bir eski bayrama bağlılık söz konusu olurdu. Bayram sabahı namaz kılınır, bayramlaşılır ve akraba, büyüklerimiz ya da yakınlarımız ile ziyaret gerçekleştirilirdi. Bayramlarda en önemli unsurlardan bir tanesi de misafirliğe gelen kişiye ikramda bulunmaları olurdu. İnsanlar bayramlarda bir araya gelir ve aynı amaç doğrultusunda hareket ederek samimi paylaşımlar yaparlardı.

Günümüzde bayramlarda, eskisi gibi insan ilişkileri kuvvetli olmamaktadır. İnsanların artık en çok kendisini düşündüğü şu günlerde, başka biri ile toplum için bu denli önemli olan bir değeri paylaşmaya vakit ya da imkan bulamadığı bahanesini sunmaktadır.

Eski Bayramlar İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir