Faranjit Tedavisi Bitkisel

faranjit tedavisinde kullanılan bitkiler, faranjite iyi gelen bitkiler, faranjit bitkisel tedavi yöntemleri, faranjit bitkisel tedavi

5 er gr kekik ve kimyon, 1 çay bardagi sirke ve 2 su bardagi su karişiminda 5 dakika kaynatilir. gargara yapilir.

Faranjite Ne İyi Gelir – Faranjite İyi Gelen Bitkiler

• Afrika Sardunyası Kökü : Afrika sardunyası kökünden üretilen ve umka olarak da bilinen bu bitkisel damla yetişkinlerde günde 3 defa 30 damla şeklinde alınır.

• Meyan Kökü: Tahriş olan boğazı rahatlamak için gün içerisinde meyan kökü pastilleri kullanılabilir. Meyan kökü solunum yolları hastalıklarında asırlardır geleneksel tedavide kullanılan bir bitkidir. Kan şekeri yüksek olanlar meyan kökü kullanmamalıdır.

• Daryapraklı Sinirliot :
 2 yemek kaşığı ince kıyılmış bitkinin üzerine bir bardak kaynar su dökülür ve 5 dakika kadar demlenip süzülür ve günde birkaç bardak içilir.

• Karaağaç: Karaağaç Amerika’da bir dönem boğaz ağrısının tedavisinde kullanılan oldukça tanınan bir bitkiydi ve 1960’lı yıllara dek, Amerikan ilaç rehberinde, ilaç kodeksine uygun bir bitkisel içerik olarak listelenmişti.

Boğaz ağrısında kullanmak için ağacın iç kabuklarından faydalanılır. Musilaj denen, jel yoğunluğunda, suyla karıştırıldığında şişen bir maddedir. Musilajın, boğazı kaplayarak, irritasyonu azalttığı ve boğaz ağrısını hafiflettiği belirtiliyor.

Faranjit Gargara

• Adaçayı Yaprağı : 1 yemek kaşığı adaçayı yaprağı üzerine 150 ml kaynar su döküldükten sonra, üstü kapalı olarak şekilde 10 dakika demlenir, süzülür ve günde birkaç kez gargara yapılır. Adaçayından yapılmış pastiller de kullanılabilir.

• Papatya Çiçeği : Bir yemek kaşığı papatya çiçeğinin üstüne bir bardak sıcak su dökülür, üzeri kapalı olarak 5-10 dakika kadar demlenip süzülür. Standardize papatya solüsyonlarından 10-20 ml eklenerek bir kaç defa gargara yapılır. Her seferinde çayın taze olarak hazırlanması gerekir.
————————————————————————————————————————————————————-

Faranjit Tedavisi Bitkisel faranjit tedavisinde kullanılan bitkiler, faranjite iyi gelen bitkiler, faranjit bitkisel tedavi yöntemleri, faranjit bitkisel tedavi 5 er gr kekik ve

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir