Farklılıkları Kabullenme ve Hoşgörü İle İlgili Yazı

Hoşgörülü Olmak İle İlgili Kompozisyon,  Farklılıkları Kabullenme ve Hoşgörü İle İlgili Yazı

Dünyadaki tüm insanlar birbirleri ile eşit değildir. Her insanın ve her toplumun kendine göre özellikleri vardır ve bu özellikler bazen bizim sahip olduğumuz özelliklerden çok daha farklıdır. Herkesin eşit özelliklere sahip olması hiçbir zaman mümkün olmayacaktır.

İnsanoğlunun farklılıklar karşısında yapması gereken en önemli şey insanları oldukları gibi kabullenerek onlara saygı duymaktır. İnsanların bize benzemelerini ve kendi özelliklerini unutmalarını istemek insanlığa yapılacak en büyük kötülüktür. Herkesin kendine ait özellikleri vardır ve tüm insanlar sahip oldukları özelliklere hoşgörüyü hak etmektedir.

Bir kişiyi inancı, dini, rengi, ırkı ya da görüşleri yüzünden eleştirmek ve dışlamak insanın sahip olabileceği en büyük ayıplardandır. Tüm insanlar kardeştir ve her insan kendi özelliklerine saygı gösterilme hakkına sahiptir. Dünya tek renk değildir, insanların da tek renk olmasını beklemek çok yanlıştır.

Farklılıklar Karşısında Nasıl Davranmalıyız Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

9 thoughts on “Farklılıkları Kabullenme ve Hoşgörü İle İlgili Yazı

 • 05/05/2014 tarihinde, saat 18:39
  Permalink

  bütün arkadaşlarım ödev için bu siteyi seçer.

  Yanıtla
 • 03/05/2014 tarihinde, saat 14:23
  Permalink

  10+10+10+10+10+10+10+10+10+10- 100 numara

  Yanıtla
 • 20/04/2014 tarihinde, saat 12:20
  Permalink

  çok güzel tam istediğim çıkıyor

  Yanıtla
 • 15/04/2014 tarihinde, saat 16:29
  Permalink

  Dünyadaki tüm insanlar birbirleri ile eşit değildir. Her insanın ve her toplumun kendine göre özellikleri vardır ve bu özellikler bazen bizim sahip olduğumuz özelliklerden çok daha farklıdır. Herkesin eşit özelliklere sahip olması hiçbir zaman mümkün olmayacaktır. İnsanoğlunun farklılıklar karşısında yapması gereken en önemli şey insanları oldukları gibi kabullenerek onlara saygı duymaktır. İnsanların bize benzemelerini ve kendi özelliklerini unutmalarını istemek insanlığa yapılacak en büyük kötülüktür. Herkesin kendine ait özellikleri vardır ve tüm insanlar sahip oldukları özelliklere hoşgörüyü hak etmektedir. Bir kişiyi inancı, dini, rengi, ırkı ya da görüşleri yüzünden eleştirmek ve dışlamak insanın sahip olabileceği en büyük ayıplardandır. Tüm insanlar kardeştir ve her insan kendi özelliklerine saygı gösterilme hakkına sahiptir. Dünya tek renk değildir, insanların da tek renk olmasını beklemek çok yanlışdır

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir