Gelecek Gençlerin Gençler İse Öğretmenin Eseridir Hakkında Kompozisyon

Gelecek gençlerin gençler ise öğretmenin eseridir konulu kompozisyon, bu yazımızda sizlere gelecek gençlerin gençler ise öğretmenlerin eseridir konusu hakkında kısa yazı paylaşacağız.

Bir meslek düşünün ki koskoca bir ülkenin yarınlarını şekillendiriyorsunuz. Onlara verdiğiniz eğitim sayesinde ileride siz de daha büyük bir ülkede yaşayacaksınız. Belki bunların maddi olarak tam karşılığını alamayacaksınız ama yine de severek yaptığınız bu iş sayesinde hayatınız boyunca yüzlerce genç yetiştirerek yurdumuza faydalı birer nesil yetiştirmek için çalışacaksınız. İşte öğretmenlik böyle bir meslek. Kimi zaman stresli, kimi zaman yorucu ancak geleceğin Türkiye’sini inşa etmenin büyük sorumluluğunu yüklenen öğretmenlerimiz için zevkli bir uğraş.

 

Cumhuriyetimizin ilk yıllarında gelişim açısından eğitime büyük önem verilmiş ve yeni okullar açılmıştır. Bu okullarda o yıllar eğitim verecek öğretmen bulmakta bile zorluk yaşanırken günümüzde yüzbinlerce öğretmen adayının bulunduğunu görmek bile eğitimin ülkemizi ne kadar geliştirdiğini gösteriyor. Öğretmenler geleceğin Türkiye’sini gençleri iyi bir şekilde eğiterek şekillendirmeye devam ediyor. Geleceğimizin mimarları olan öğretmenlere karşı saygıda kusur etmemeliyiz.

k_2966

Gelecek Gençlerin Gençler İse Öğretmenin Eseridir Konulu Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir