Geleneksel El Sanatlarımız İle İlgili Kompozisyon Deneme

Tarım ve hayvancılık topraklarımızın ve iklimin elverişli olmasından dolayı gelişmiştir. Anadolu halkının en önemli geçim kaynakları tarım ve hayvancılık olmaktadır. Bu durumda tarım ve hayvancılık ile ilgili birçok meslek ortaya çıkmış ve bu mesleklerin yanında icra edilen diğer mesleklerde halkın gelenekleri etkili olmuştur. Bu durumda el sanatları meydana gelmiş ve bir meslek haline gelmiştir. Bizler de sizler için düzenlemiş olduğumuz bu yazımızda, sizlere geleneksel el sanatlarımız ile ilgili kompozisyon deneme kısaca bilgi vereceğiz.

Geleneksel El Sanatlarımız İle İlgili Kompozisyon Deneme ile ilgili görsel sonucu

Geleneksel el sanatlarımız arasında eski zamanlardan bu yana gelen dokumacılık, bakırcılık, seramikçilik, kilimcilik, çubukçuluk, ebru sanatı, hat sanatları ve cam sanatı yer almaktadır. Bu mesleklerin genel adına verilen isim el sanatları olmaktadır. Aslında bir meslek olarak ortaya çıkmış olan bu faaliyetlerin bir zaman sonra el emeği olması nedeniyle sanata dönüştüğü kabul edilmektedir. Halkın yaşadığı döneme ait izleri taşıyarak estetiklik katılması ve ortaya sanatın çıkması bir toplum için en önemli olaylar arasında yer alır.

Sanat demek duygu ve düşüncelerin estetik bir biçimde ortaya konması demektir. Sanatın topluma ve insana olan yararları göz ardı edilemeyecek kadar değerli olmaktadır. Ayrıca gelenek ve görenekler ile örf ve adetler sanat ürünleri sayesinde nesilden nesle aktarılmaktadır. Bizler de her zaman geleneksel el sanatlarımızı korumalı ve geliştirmek için çaba sarf etmeliyiz.

Geleneksel El Sanatlarımız İle İlgili Kompozisyon Deneme Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

 

One thought on “Geleneksel El Sanatlarımız İle İlgili Kompozisyon Deneme

  • 31/03/2017 tarihinde, saat 08:53
    Permalink

    Estaban solo en las albondigas?? Es que ayer me comi un perrito caliente en Ikea y sabia raro. De hecho mi mujer, que se comió dos seguidos, se fumo un cigarrillo nada mas tes2rnairelos&#8m30; Y ELLA NO FUMA!!! Y lo peor es que a mi me gustaron tambien. No quisiera yo enterarme que me gustan esas cosas por la prensa.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir