Gezen mi Daha Çok Bilir Okuyan Mı Münazara Örneği

Çok Gezen mi Daha Çok Bilir Çok Okuyan mı Hakkında Bilgi, Gezen mi Daha Çok Bilir Okuyan Mı Münazara Örneği

Bu söz her zaman çok tartışılan bir sözdür. Bazılarına göre çok gezen, bazılarına göre ise çok okuyan çok bilmektedir. Bana sorarsanız ben çok okuyan daha çok bilir derim. Bunun sebepleri şöyle açıklanabilir:

Çok okuyan insan her okuduğu kitapta farklı bir dünya ve farklı bir bilgi ile karşılaşır. İnsan eşit iki sürede bir yere gitmeye ya da kitap okumaya kalksa uzak bir yere gidip gezene kadar bu yer hakkında yazılmış kitaplardan daha çok bilgi edinir. Ayrıca dünyadaki her yeri gezip buralardan bilgi toplamaya ne zaman ne de para yeter. Ancak bolca kitap okuyarak dünyanın öbür ucu hakkında bile bilgi edinebiliriz.

Çok Gezen mi Daha Çok Bilir Çok Okuyan mı Sözünün Anlamı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

One thought on “Gezen mi Daha Çok Bilir Okuyan Mı Münazara Örneği

 • 03/05/2014 tarihinde, saat 13:27
  Permalink

  1-Okuyan insan, gezen insana göre bilgi sahibi olma konusunda zamanı daha ekonomik kullanabilme imkanına sahiptir.Örneğin bir kitaplıkta pek çok konuda kaynağa aynı anda zaman kaybetmeden sadece elinizi uzatarak ulaşabilirsiniz.
  2-Doğru kaynakları okuyorsa, bilgi sahibi olmada gezen insana kıyasla daha fazla derinleşir.
  3-Gezmek, gezdiğin yer hakkında okuma yapmadan gerçek amacına ulaşamaz.Gezmek, okuma eylemini tamamlayıcı nitelikte olduğu zaman ciddi bir anlam kazanır.
  4-Hayattaki her konuyu gezerek nasıl öğrenebilirsiniz?Örneğin; Hukuk, psikoloji ,matematik , din ,edebiyat , tıp ve benzeri bilim dallarını her yönü ile ve detaylı bir şekilde gezerek nasıl öğrenebilirsiniz?

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir