Gıybet ve İftira İle İlgili Hikaye Kısa

Dinimizin yasaklamış olduğu ve toplumumuz tarafından da hoş karşılanmayan, toplumun mutlu ve huzurlu bir şekilde bir araya yaşamasına engel olan bir takım kavramlar bulunmaktadır. Bu kavramların başında gıybet ve iftira gelmektedir. Gıybet, bir insan ile ilgili kesin bir bilgiye dayanmayan kötü söz konuşmaya denmektedir. İftira ise bir insanın suçlu olmadığı bir konuda suçu onun üzerine yıkmak olarak bilinir. İki kavramda insan ilişkilerinin sorunlu olmasına neden olup toplumda yaşanan sorunları arttırmaktadır. Bizler de sizler için derlemiş olduğumuz bu yazıda, sizlere gıybet ve iftira ile ilgili hikaye kısa bilgi vereceğiz.

gıybet ve iftira ile ilgili görsel sonucu

Günlerden bir gün gıybet ve iftira kavramlarının insanın sadece çevresindekilere zarar verdiğini düşünen bir insan varmış. Bu insan gıybet ve iftira kavramlarının insanın kendisine zarar vermeyeceğini, hatta yarar bile sağlayabileceğini düşünürmüş. Arkadaşları hakkında gıybet yapar, kimseye herhangi bir konuda iftira atmaktan çekinmezmiş. Fakat arkadaşları bu insanın bu tavrından rahatsız olsalar da ona bir ders vermek isteyerek gıybet ve iftira kavramlarının ne kadar kötü olduğunu öğretmek istemiş.

Arkadaşlarının hakkında gıybet yapan ve bir arkadaşına da kendi yaptığı bir suçu yığan bu insanın suçlu olduğunu herkes bilirmiş. Tüm arkadaşları bu insana yüz çevirmiş ve hakkında kötü konuşulan arkadaşları ile daha yakın olmaya karar vermişlerdir. Yalnız kaldığında ise gıybet ve iftiranın hiçbir zaman iyi bir sonuç vermeyeceğini ve insanın insana her zaman muhtaç olduğu bu dünyada insan ilişkilerine zarar verdiğini anlamıştır.

Gıybet ve İftira İle İlgili Hikaye Kısa Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

One thought on “Gıybet ve İftira İle İlgili Hikaye Kısa

  • 31/03/2017 tarihinde, saat 09:27
    Permalink

    Through my notice, shopping for elnortceic devices online may be easily expensive, however there are some guidelines that you can use to acquire the best discounts. There are usually ways to obtain discount deals that could make one to possess the best electronic products products at the cheapest prices. Good blog post.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir