Görme Engelliler ile İlgili Kompozisyon

Görme Engelliler Hakkında Yazı, Görme Engelliler ile İlgili Kompozisyon

Hayatta bazı insanlar görme engelli olarak dünyaya gelmekte bazıları da sonradan görme yetilerini kaybedebilmektedirler. Her ne şekilde olursa olsun bir insanın görme engelli olarak yaşamını sürdürebilmesi çok zordur ve bu kişilere karşı her zaman anlayışlı ve yardımsever olmak gerekmektedir.

Gözlerimizi kapatıp çok kısa bir zaman diliminde bile karanlıkta kalmak oldukça zordur. İnsan kendini karşısındaki yerinin koyarak göre engellileri daha iyi anlamaya çalışmalıdır. Bizim onlar için yapabileceğimiz en önemli şey hayatlarını zorlaştırmak yerine kolaylaştırmaktır. Sosyal alanların düzenlenmesi, kendilerine uygun işlerin verilmesi, onların haklarının çiğnenmemesi görme engellilere karşı üzerimize düşen en büyük sorumluluklardır.

Görme engelliler diğer tüm engelliler gibi hayatta hepimizden bir adım geridedir. Bu nedenle onların başka insanların yardımına ihtiyaçları vardır. Toplum olarak engelli vatandaşlarımıza karşı saygılı ve yardımsever olmalı ve onların hayatlarını her zaman kolaylaştırmaya çalışmalıyız.

Görme Engelli Vatandaşlar İle İlgili Kısa Yazı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

4 thoughts on “Görme Engelliler ile İlgili Kompozisyon

 • 08/12/2014 tarihinde, saat 21:11
  Permalink

  Oda insan oda bir canlı Sakın acıma,üzülme onlara Onların acıncak,üzülcek bir yanı yok Sadece sadece biraz engelleri var Onlar hiç istemez mi sanıyorsunuz Sizin gibi koşabilmek,görebilmek,duyabilmek Ve daha neler neler Ama ellerinde değil ne yapabilirler ki Onlarında ellerinden bu kadar geliyor işte Kolay mı sanıyorsunuz onların hayatını Değil işte tam aksine Sizden daha da kötü söyleyin bana siz o durumda olsaydınız ne yapardınızz?

  11 Yaşındayım Ben Yazdım Engellilerle İlgili Güzel Bir Şiir

  Yanıtla
 • 07/12/2014 tarihinde, saat 10:31
  Permalink

  çcjuk güzel ßilioerum

  Yanıtla
 • 08/10/2014 tarihinde, saat 10:28
  Permalink

  çok gzel bi site hazırlamışsınız çok yardımcı oldunuz teşekkür ediyorum

  Yanıtla
  • 03/01/2017 tarihinde, saat 20:33
   Permalink

   çooooooooooooooooooooooooooookkkkkkk güüüüüüzeeeeeelllll bir kompazisyon

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir