Göz Alıcı Tırnak Yapmak

Her kadın için tırnaklar önemlidir..

Güzel ve etkileyici bir elin olmazsa olmazı bakımlı tırnaklardır. Tırnaklarınızın göz alıcı olmasını istiyorsanız; en doğru ürünleri kullanmayı ve düzenli manikür yaptırmayı ihmal etmeyin

AY ŞEKLİNİ BENİMSEYİN
Tırnaklarınızın dikkat çekmesini istiyorsanız, iki renk oje sürün. Son dönemde moda olan ‘Yarım ay’ manikürünü deneyebilirsiniz. Bunun için tırnak etine yakın olan yarım ay şeklindeki bölüme ışıltılı gri, tırnağın ortasından ucuna kadar olan bölüme ise koyu mor renkte bir oje sürebilirsiniz. Bu tarz bir manikür; hem çok dikkat çekiyor, hem de modern görünüyor.

RUTİN BAKIM İÇİN…
Evinize yakın bir salon bulun ve her hafta randevu alın. Eğer tırnaklarınız her zaman güzel görünürlerse, onlarla oynamak istemeyeceksiniz. Manikür yaptırdıktan sonra iki-üç günde bir oje koruyucu sürerek rengin daha kalıcı olmasını sağlayın

GECE NEMLENDİRİN
Eğer tırnaklarınız ince ve kuruysa, her gece tırnağın üzerine ve altına tırnak eti yağı sürün. Başka bir seçenek ise; her gün bir kase zeytinyağının içine tırnaklarınızı batırmak ve birkaç dakika bekletmek…

DESTEK ALIN
Zayıf tırnaklar için nemlendirme özelliğine sahip omega3 içeren 1000 mg. balık yağı ile 5 mg. biotin kullanabilirsiniz. Cutis adlı yayında çıkan bir araştırmanın sonucuna göre; biotinin, katılımcıların yüzde 25’inin tırnaklarını kalınlaştırdığı belirlenmiş.

LİMONLA TEMİZLEYİN
Haftada iki kere temiz ojesiz tırnaklarınızı limonla ovun. Antibakteriyel özelliği de olan limon tırnaklarınızı beyazlatır.

HİJYENE DİKKAT EDİN
Manikür-pedikür randevusu almadan önce salonun ne tür bir sterilizasyon sistemi kullandığını sormayı ihmal etmeyin. Aletlerin hastanelerde de kullanılan otoklav sistemiyle sterilize edilmesi gerekiyor. Yine de içinize sinmiyorsa kendi manikür setinizi götürün.

DOĞRU ŞEKLİ BULUN
Eğer uzun parmaklarınız varsa, her tırnak şekli size yakışacaktır (kare, oval, badem). Fakat parmakları kısa olanlar oval bir şekli tercih etmeli. Böylece parmaklar daha uzun ve kadınsı görünecektir.

UVB LAMBALARINDAN KAÇIN
Ojeyi kurutmak için kullanılan ultraviyole ışıklı aletler cildinizin daha hızlı yaşlanmasına neden olabilir; özellikle her hafta manikür yaptırıyorsanız! Ojenizi doğal yollarla kurutun.

BEJ RENGİ DENEYİN
Bej oje; abartısız ve etkili bir moda trendi. Bu renk; pembe ojeye göre ten renginizle daha güzel bir kontrast yaratır. Ayrıca bej; ilkbahar-yaz sezonunun renkli ve egzotik desenli kıyafetleriyle de çok uyumlu.

YEMEKTEN VAZGEÇİN
Tırnak yeme gibi kötü bir huyunuz varsa; yanınızda her zaman sakız, şeker ve yoğun bir el kremi bulundurun. Tırnaklarınızı ağzınıza götürmeyi düşündüğünüz anda sakız çiğneyin, şeker yiyin ya da ellerinize bolca krem sürün.

One thought on “Göz Alıcı Tırnak Yapmak

  • 30/08/2012 tarihinde, saat 22:28
    Permalink

    Nasıl manikür pedikür yapabilirim ?

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir