Göz Sulanması Neden Olur

Göz Sulanması Neden Olur,

GÖZ SULANMASI NEDENLERİ VE TEDAVİSİ
Gözlerimizde aşırı bir sulanma var ve günlerdir geçmiyorsa göz sulanmasının nedeni araştırılmalı ve göz doktoruna başvurulmalıdır. Göz sulanması belki önemli bir sorunun habercisi olabilir. Göz sağlığı için hafife almamak gerekir.
Eğer gözümüzde bir su birikmesi oluyorsa ve bu su birikmesi bazen yanağımıza doğru taşıyor ise bunun adı göz sulanmasıdır. Bunun anlamı gözyaşının gözün kapasitesine fazla gelmesi ve biriken gözyaşı nedeniyle flu görme gibi bir problem oluşturmasıdır. İstemsiz olarak yapılan göz kapağı hareketleri ile suyun dağılması sağlanmaya çalışılır.

Göz Sulanmasının Nedenleri:
Göz sulanmasına neden olan iki faktör vardır. Bunlardan birincisi fazla gözyaşı olması, ikincisi ise normal oranda gözyaşı olmasına rağmen gözyaşını boşaltan sistemlerde problem olmasıdır.

Fazla gözyaşı olmasının nedenleri
– Gözde iltihap olması,
– Gözde yabancı cisim olması,
– Çeşitli hastalıklardan dolayı ışığa karşı hassasiyet duyulması,
– Gözdeki pompa sisteminde var olan bozukluk olarak sayılabilir.

Fazla gözyaşı göz sulanmasına neden olabileceği gibi gözyaşı kanallarında tıkanıklık oluşması da göz sulanmasına neden olabilir. Bu kanal tıkanıklıklarının da çeşitli nedenleri vardır. Bu nedenler arasında iltihabi nedenler ve mekanik nedenler bulunmaktadır.

Göz Sulanması Tedavisi:
Göz sulanmasının tedavisi nedene yönelik olmalıdır. İlk önce yapılması gereken gözün neden sulandığının tespit edilmesidir. İltihabi ya da mekanik neden tespit edildikten sonra uygun tedavi yöntemi uzman göz doktoru tarafından uygulanmalıdır. Göz doktorunun uygun göreceği damlalar ile göz sulanması kısa sürede iyileşecektir.
————————————————————————————————————————————————————-

Göz Sulanması Neden Olur Göz Sulanması Neden Olur, GÖZ SULANMASI NEDENLERİ VE TEDAVİSİ Gözlerimizde aşırı bir sulanma var ve günlerdir geçmiyorsa göz sulanmasının nedeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir