Gribe karşı bitkisel ilaç, ginseng

Gribe iyi gelen bitki ginseng
Ginseng gribi önlüyor!…
Gribe karşı ginseng bitkisi ile tedavi

Havaların soğumasıyla birlikte gribal hastalıklara yakalananlar soluğu aktarlarda alırken, en çok tercih ettikleri bitkisel ürün ise “imparatorların ilacı” olarak bilinen ginseng oluyor. Başkentte 20 yıldan bu yana şifalı bitkisel ürünler satan Numan Aktaş, son haftalarda soğuk algınlığı için çok sayıda kişinin aktarlara akın ettiğini belirtti.

Havaların soğumasıyla birlikte gribal hastalıklara yakalananlar soluğu aktarlarda alırken, en çok tercih ettikleri bitkisel ürün ise “imparatorların ilacı” olarak bilinen ginseng oluyor.

Ginsengin vücut sağlığı ve direnci için güçlü bir takviye olduğu belirten uzmanlar, bu mucize bitkinin beden üzerindeki etkilerinin lokal olmadığına işaret ederek, bütün vücudu kuvvetlendirdiğini belirtiyor.

Tam sonuçlarını görmek için ginsengin birkaç ay kullanılmas ı gerektiğini vurgulayan uzmanlar, ayrıca vücudun zayıflıklarla mücadelesi ve enerji düzeyinin yükseltilmesinde de etkili olduğunu kaydediyor.

Zihinsel ve fiziksel strese bağlı hastalıkların tedavisinde de kullanılan ginseng, konsantrasyon eksikliğine de iyi geliyor. Strese karşı dayanıklılığı artıran ginseng, ayrıca bağışıklık sistemi hücrelerini arttırıyor. Kolesterolü azaltan, karaciğeri toksinlerden temizleyen ginsengin yapılan tıbbi araştırmalarda tümör gelişimini engellediği ve radyoterapinin yan etkilerini azalttığı ortaya çıkmıştı.

Bronşit, astım ve dolaşım sistemi sorunlarının tedavisinde de önemli etkiye sahip olan ginseng, aynı zamanda diyabet hastalarının kandaki kortizol hormonunu düzeyleyerek düşmesiyle de ilgi görüyor.

Ginsengin kullanımı ise genel olarak en az 3 hafta veya en fazla 2-3 ay olarak tavsiye ediliyor. Bazı uzmanlar 3 hafta kullandıktan sonra birkaç hafta kullanıma ara verip daha sonra yine başlanabileceğini belirtiyor.

————————————————————————————————————————————————————-

 Gribe karşı bitkisel ilaç, ginseng Gribe iyi gelen bitki ginseng Ginseng gribi önlüyor!… Gribe karşı ginseng bitkisi ile tedavi Havaların soğumasıyla birlikte gribal hastalıklara yakalananlar ginseng, ginseng gribi önlüyor, gribe iyi gelen bitki ginseng, gribe karşı bitkisel ilaç, gribe karşı ginseng bitkisi ile tedavi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir