HACİZLİ İNEKLER ARTMAKTA

Türkiye’de yapısal ekonomide büyük açıklar var

MHP li  Emin Haluk Ayhan, “AKP’nin sonu, toplama parçalardan oluşturulmuş motorun sonu gibidir” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında AK Parti’ye yönelik ilginç bir benzetmede bulunarak şöyle dedi:

“Toplama parçalardan oluşan motora benzeyen bir siyasi partiden tenakkuzlarla dolu bir icraatın ve gelecek potansiyelinin dışında bir şey beklemek mümkün değildir. AKP’nin sonu, toplama parçalardan oluşturulmuş motorun sonu gibidir. Süre açısından da giderek zamanı daralmakta miadı dolmaktadır.

Ekonomiyi gaz frenle idare etmeye çalışan toplama hükümet sıkıntıların arttığını milletten millete rağmen saklanmaya çalışmaktadır.”

Türkiye’nin yapısal ekonomide problemlerinin giderek artmaya devam ettiğini iddia eden Ayhan, “OVP, ‘varsın olsun’ programdır. AKP mantar bir program uygulamaktadır. Özel sektörün dış borcu 10 yılda 5’e katlanmıştır. Türkiye 2013’de 142 milyar dolar dış borç ödeyecektir. SGK sigorta primleri için otomatik icraya başlayacaktır. Hacizli inekler artmaktadır” dedi.

“Ülkemiz, AKP döneminde yönetilemeyen ülke olmaktan öte AKP tarafından yönetilebilir olmaktan çıkarılmıştır” diyen Ayhan, şöyle devam etti:

“AKP’nin kendi organları arasında hatta hükümet kanadı ile genel merkez arasında bu olay açık bir şekilde görülmektedir. Bu terör konusunda böyledir. Dış siyasette böyledir. Ekonomide böyledir.

Terör AKP’yi esir almış vaziyettedir. PKK’nın talepleri, cezaevinden AKP’ye nasıl hareket etmesi gerektiği aracılar vasıtasıyla talimatlandırılmaktadır. Bunun da ötesinde sonuç almaktadır.

Ev ödevi Sayın Başbakan’a bizzat yazılı olarak evde teslim ediliyor.

Evde ise hocalar nezdinde hazırlanıp cevap verildiği kamuoyunda tartışılır hale gelmiştir.

Mahkemelere nasıl talimat verilip verilmediği dil sürçmesi olup olmadığı yetkililer tarafından Sayın Başbakan için tarif edilir olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir