Has Parti AK Parti ile Birleşiyor

Beklenen birleşme gerçekleşiyor. HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Başbakan Erdoğan ile görüşmesi sonrası açıklama yaptı. Kurtulmuş Erdoğan’dan aldığı daveti açıkladı. İşte AKP has Parti Birleşmesi Haberine İlişkin Detaylar :

AK Parti’ye katılacağı iddiası gündeme gelen HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Başbakan Erdoğan ile biraraya geldi. Kurtulmuş, Erdoğan’ın bütünleşme için kendilerine teklifte bulunduğunu belirterek, “Kendisi ‘konuyu partisinin MKYK’sına götüreceğini, bu süreçte yeniTürkiye’nin inşaası konusuna bir güç birliği ve birlikte mücadelenin uygun olacağını orada ifade edeceğini’ söylediler” dedi.

has parti akp

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Başbakanlık Resmi Konut’ta kabul edildi. Yaklaşık 1.5 saat süren görüşmeye AK Parti’li Yalçın Akdoğan ve Parti Genel Başkan Başdanışmanı Teoman Rıza Güneri de katıldı.

Siyah makam arabasıyla Resmi Konuta gelen Kurtulmuş, görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Başbakan Erdoğan’ın daveti üzerine Başbakanlık Resmi Konuta geldiğini belirterek sözlerine başlayan Kurtulmuş, HAS Parti’nin yeni Türkiye’nin kurulması için fikirleriyle, görüşleriyle, söylemleriyle ve uslübuyla ortaya koymuş olduğu programıyla ve süreçlere olan katkılarıyla Türk siyasetinde önemli bir boşluğu doldurduğunu ifade etti.
HAS Parti’nin söylemlerinin Türkiye’nin siyaset çevreleri ve bütün siyasi partileri tarafındanilgiyle izlendiğini vurgulayan Kurtulmuş, ”Sayın Başbakanımızın bizim HAS Parti ile AK Parti’nin bütünleşmesi konusundaki tekliflerini, davetini bugün aldık. Karşılıklı olarak konu ile ilgiligörüşlerimizi paylaştık. Bu süreçle ilgili kendileri konuyu pazartesi partisinin Merkez Karar Yürütme Kurulu’na getireceğini söyledi. Bu süreçle ilgili orada Türkiye’nin siyasi bir güç birliğinin ve birlikte mücadelenin uygun olacağını ifade edeceklerini söylediler. Bu konuyla ilgilidaveti partimizin kurulllarına götüreceğiz. Bu bağlamda bugün bize resmen bir davet ve çağrı yapılmış oldu. Biz de bu aldığımız daveti partimiz içindeki arkadaşlarla ve partimizin kurullarıyla görüşeceğiz. Konuyu arkadaşlarımızla görüştükten kamuoyuna gerekli açıklamayı yapacağız.” dedi.

Ne Numan Kurtulmuş ne de HAS Parti’de mücadele eden arkadaşlar olarak dertlerinin bir makam mevki olmadığını bunun böyle olmadığını da tüm Türkiye’nin bildiğine de inandıklarını ifade eden Kurtulmuş, “Ancak yeni dönemlerde yeni süreçlerde yeni Türkiye’nin inşası için bizim de baştan beri söylediğimiz ilkeler ve prensipler çerçevesinde bir güç birliği imkanı bir bütünleşme imkanı olabilir mi müzakere edeceğiz ve konuyu şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşacağız.” şeklinde konuştu.

Kurtulmuş, partinin yetkili organlarıyla konuyu paylaşıp paylaşmadığına ilişkin soruları ise cevapsız bıraktı.

Has Parti Lideri Numan Kurtulmuş İle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Buluşması :

[pro-player width=’530′ height=’390′ type=’video’ image=’https://www.eokulegitim.com//HLIC/fb6b330f4b7d5c77180bc4702a07a134.jpg’]http://videoserver.haber7.com/videos/h7mp4/20120712125756.mp4[/pro-player]

One thought on “Has Parti AK Parti ile Birleşiyor

  • 13/07/2012 tarihinde, saat 23:07
    Permalink

    Şimdi konuşun bakalım Kurtulmuş’u kurtarıcı görürken Erdoğan a kin kusan HAS Partili cengaverler?..

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir