Hasta Ziyaretinde Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir

Hasta ziyaretinde nasıl davranılır, bu yazımızda sizlere hasta ziyaretinde uyulması gereken kurallar hakkında kısa bilgi vereceğiz.

Hastayı yormamak adına hasta ziyareti kısa tutulmalıdır. Bir hasta için yapılması gereken maksimum ziyaret süresi on dakikayı geçmemelidir. Hasta ziyaretlerine bebek, çocuk, yaşlı gibi çabuk hastalanacak narin insanları götürmek doğru değildir. Çünkü bu kişiler hastalıklara karşı savunmasızdır ve hastane ortamında bu kişilere hastalıklar çabuk bulaşabilir.

Hastanın yanında bir şey yiyip içmek, özellikle sigara kullanmak sakıncalıdır. Ayrıca hastanın yanında yüksek sesle konuşmak, hastaya müdahale etmek de oldukça zararlıdır. Hasta ziyaretinde cep telefonuyla konuşmak hastaya ve yakınlarına yapılan bir saygısızlıktır.

Hastanın yatağına oturmamalı, ona fazla dokunmamalıyız. Çünkü hastanın eşyalarından ve kendisinden hastalık bulaşma ihtimali yüksektir. Hasta ziyaretine gittiğimiz zaman kolonyayla gitmeliyiz. Çünkü hastanın yanında kolonya kullanarak hem onu hem de kendimizi bulaşıcı hastalıklardan koruyabiliriz.

indir (1)

Hasta Ziyaretinde Uyulması Gereken Kurallar Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir