Hayal Kurmak İle İlgili Kompozisyon

Hayal kurmanın önemi, bu yazımızda sizlere hayal kurmak hakkında kısa kompozisyon yazısı paylaşacağız.

Hayal kurma yeteneği insanı diğer hayvanlardan ayıran en büyük özelliklerdendir. İnsanlar rasyonel hayaller kurabilir ve gerçekleştirmek için peşinde koşabilir. Hayal kurmak insanın zekasını da geliştiren bir işlemdir. William Russell “Büyük işler, büyük hayaller kurma özelliği olan insanlarca başarılmıştır” demektedir. Bu, hayal kurmanın, özellikle büyük bir hayal kurmanın saçma olmadığını, dahası büyük işler başarmak için bir ön koşul olduğunu belirtmektedir. Ancak elbette sadece hayal kurmak hedeflere ulaşmayı tek başına sağlamaz. Çaba, hayallerin gerçek olması için gereken anahtar kelimedir. Hayatı bir tarla, hayalleri birer tohum olarak düşünürsek bu tohumların yetişmesi için çaba göstermemiz gerektiği gerçeği kolayca kavranabilir. Hiçbir tohum kendiliğinden bir ağaca, bir çiçeğe dönüşmez.

Bir insanın yürekli bir insan olup olmadığını anlamanın tek yolu yaptığı işlere bakmak değildir. Ayrıca o insanın kurduğu hayalleri de incelememiz gerekmektedir. Hayalleri, bir insanın ne kadar yürekli olduğunu gösterir. Onları gerçekleştirmek ikinci aşamadır ancak birinci aşama önemli şeyler hayal edebilmek, o yüreğe sahip olabilmektir.

Bir işin yarısı başlamaktır. Hayal de başlamak olarak sayılabilir. Detaylarıyla hayal edilmemiş hiçbir proje gerçek bir başarıya ulaşamaz. Elbette hayal kırıklığına uğramamak için mantıklı hayal kurmak da önemlidir. Mantıklı hayaller ile bir insan geleceğini şekillendirebilir, imkansız gözüken şeyleri başarabilir.

indir (2)

Hayal Kurmak İle İlgili Kısa Kompozisyon Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

4 thoughts on “Hayal Kurmak İle İlgili Kompozisyon

 • 22/10/2016 tarihinde, saat 11:13
  Permalink

  Kimsenin bilmediği bi hayal kurmakla ilgili kompozisyon yazısı lütfen acil

  Yanıtla
 • 05/01/2015 tarihinde, saat 18:36
  Permalink

  bende yapıyorum inş bende 100 alırım (:

  Yanıtla
 • 26/05/2014 tarihinde, saat 19:28
  Permalink

  ´´ tesekürler bu kompozisyon icin , ödevimin puani 100 oldu , sizin sayenizde . :) cok tesekürler :)

  Yanıtla
  • 05/01/2015 tarihinde, saat 18:35
   Permalink

   bende yapıyorum inş bende 100 alırım (:

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir