Hayalinizde Canlandırdığınız Bir Olayı Hikaye Biçiminde Yazınız

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazı içerisinde, hayalinizde canlandırdığınız bir olayı hikaye biçiminde yazınız kısaca bilgi vereceğiz.

Hayalinizde Canlandırdığınız Bir Olay ile ilgili görsel sonucu

Ebru  ve Emine aynı sınıfta okuyormuş. Emine Ebru’yu çok fazla sevmez, hatta bazen hareketlerine gıcık olurmuş. Öğretmen bir gün proje ödevi vermiş ve sınıfı gruplara ayırmış. Ayırmış olduğu bu gruplardan birinde hem Ebru hem de Emine varmış. Aynı gruba düştüklerini öğrenince bu durum Emine’nin hiç hoşuna gitmese de, Ebru birlikte nasıl güzel proje gerçekleştireceklerinin hayalini kurmaya başlamış. Emine, proje hazırlarken sürekli olarak Ebru’ya karşı anlayışsız ve katı davranırmış. Her insanın yapabileceği hatalar gibi, proje içerisinde Ebru’da ufak hatalar yapmış. Fakat bu ufak hataları Emine çok büyütmüş ve her hatada öğretmene gidip Ebru’yu şikayet etmiş. Öğretmen, bunun yanlış bir şey olduğunu, onların bir ekip olduğunu ve bu yüzden birbirlerinin açıklarını kapatmaları gerektiğini söylermiş. Ebru da öğretmeni ile aynı düşüncede olduğundan dolayı Emine’nin yaptıklarına alınırmış.

Bir gün proje hazırlanmış ve tam teslim aşamasına gelmişken, Emine çok büyük bir hata yapmış. Emine’nin yüzünde proje için verilen emekler boşa gitmiş. Fakat Ebru bu duruma pek üzülmemiş, çünkü iyi tarafından bakarak Emine’ye insanlık ile ilgili bir şey öğretmeye karar vermiş. Öğretmen neden projenin gerçekleşmediğini sorduğunda Emine ne diyeceğini bilemezken, Ebru suçu üzerine alınmış. Ebru’nun en ufak hatasında bile öğretmene şikayet etmekten çekinmeyen Emine şaşırmış. O gün öyle bir ders almış ki, bir daha aynı hatayı tekrarlamamış.

Birinden bir şeyi düzgün yapmasını istiyorsanız, ona bunu düzgün bir dil ile anlatın, gerekirse öğretmeye çalışın. İnsanlar birbirlerinin hatalarını açığa çıkararak bir şey kazanmazlar fakat kapatarak çok şey kazanırlar.

Hayalinizde Canlandırdığınız Bir Olayı Hikaye Biçiminde Yazınız Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir