Hayalinizde Canlandırdığınız Bir Olayı Masal Biçiminde Yazınız

Sizler için düzenlemiş olduğumuz bu yazı içerisinde hayalinizde canlandırdığınız bir olayı masal biçiminde yazınız kısaca bilgi vereceğiz.

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde iyi kalpli bir kız yaşarmış. Bu kızın adı Elif’miş. Elif doğayı çok sever ve doğaya zarar vermekten hep kaçınırmış. Fakat Elif ne kadar doğaya zarar vermekten kaçınsa da bazı insanların doğaya ne kadar zarar verdiğini görünce çok üzülürmüş. Bu durumu değiştirmeyi çok istermiş ve her gün nasıl değiştiririm diye düşünür dururmuş.

orman piknik masal ile ilgili görsel sonucu

Elif bir gün arkadaşları ile ormana piknik yapmaya gitmiş. Ormanda herkes ateş yakıp, yaptıkları pikniklerden arta kalan çöpleri ortada bırakırmış. Elif yine bu duruma çok üzülmüş ve ne yapacağım diye düşünmeye başlamıştır. Ormanda piknik yapan kişilerin attığı çöpleri gidip onların gözlerinin önünde toplamaya başlamış. Bunu yaparken hiçbir şey söylemeyen Elif, sessiz sakin bir şekilde tüm çöpleri tek başına toplamış. Arkadaşları Elif’i görünce onlar da ona yardım etmeye başlamış ve doğaya zarar vermemek gerektiğini anlamış. Bu durumdan sadece arkadaşları değil ormanda bulunan genç yaşlı herkes etkilenmiş ve birden herkes ormandaki çöpleri toplamak için harekete geçmiş.

Elif hiçbir insana bir şey söylemeden düşüncelerini faaliyete geçirdiği için insanlar utanmış. Çünkü savunduğumuz bir şey ile ilgili söylediğimiz şeyleri insanların ciddiye alması için önce bizden o konuya dair bir faaliyet görmeleri gerekir.

Hayalinizde Canlandırdığınız Bir Olayı Masal Biçiminde Yazınız Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

2 thoughts on “Hayalinizde Canlandırdığınız Bir Olayı Masal Biçiminde Yazınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir