Hayvanların yaşam alanlarını korumak için neler yapmalıyız

Hayvan neslini korumak için ne yapılır, bu yazımızda hayvanların yaşam alanlarını korumak için ne yapabiliriz hakkında bilgi vereceğiz.

Hayvanlar genellikle kırsal alan, dağlar ve ormanlarda yaşarlar. Günümüzde insanoğlunun bazı yanlış davranışları yüzünden pek çok hayvanın nesli tükenme noktasına gelmiştir. Bu nedenle besin dengesinin korunması amacıyla acil önlem alınması gereklidir. Hayvanların yaşam alanlarının yok olmaması için çalışmalar yapılmalıdır. Bunun için öncelikle ormanların yok edilmemesi gerekir. Çünkü hayvanların yuvası ormanlardır ve ormanlar yok edilirse onlar yaşayacak bir yer bulamaz.

İkinci olarak kırsal alanlarda aşırı yerleşim yapmamalı, doğanın dengesini bozacak yapılaşmaya izin vermemeliyiz. Bu sayede hayvanların yaşam alanlarına müdahale edilmemiş olur. Son olarak aşırı avlanmanın önüne geçilerek insanların bunu yapmasına müsaade edilmemelidir. Çünkü aşırı avlanma hayvanların neslini tüketmektedir. Yapılaşmanın kontrollü yapılması ve ormanların yok edilmemesi hayvanların yaşam alanlarını korumamızı sağlayacaktır.

images

Hayvanların Yaşam Alanlarını Korumak İçin Ne Yapabiliriz Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

One thought on “Hayvanların yaşam alanlarını korumak için neler yapmalıyız

  • 30/04/2014 tarihinde, saat 23:57
    Permalink

    Odevimde cok yardimci oldu

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir