Hepatit C Bitkisel Tedavi

hepatit C için bitkisel çözüm
hepatit C iyi gelen bitkiler

Tamamlayıcı tıpta kullanılan birçok bitki, bitki özü ve gıda takviyesi var ve hepatit tedavisinde, herbiri değişik etki mekanizmaları ile fayda sağlamakta. Bir kısmı virüs öldürücü özelliğe sahip, bir kısmı da bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Hepatitte bitkisel tedavide kullanılan en önemli 3 madde lavanta, kekik ve meyan kökü, ancak bunların tek başına yeterli olmayabilir. Lavanta saplarında ve yapraklarında bulunan bazı maddeler virüs üremesini engellerler. Yine lavantanın yapraklarında bulunan ursolik asit in çok güçlü yangı giderici etkisi var. Ağırlıklı olarak çiçeklerinde bulunan cineol ise karaciğeri koruyucu etkiye sahip. Meyan kökünün hem virüs öldürücü, hem yangı giderici hem de kan ve dokulardaki interferon düzeyini artırıcı etkileri mevcut ancak doktor kontrolünde kullanılması gereken bir bitki. Kekik, çok güçlü virüs öldürücü özelliği olan bir başka madde. Etken maddeler en yüksek oranda bitkinin ‘esansiyel uçucu yağ’ formatında bulunur bu nedenle tedavide çay yerine bu formatlar kullanılmalı. Bunların da yine doktor kontrolünde kullanılması gerekiyor.
————————————————————————————————————————————————————-

Hepatit C Bitkisel Tedavi hepatit C için bitkisel çözüm hepatit C iyi gelen bitkiler Tamamlayıcı tıpta kullanılan birçok bitki, bitki özü ve gıda takviyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir