Her çocuk keşfedilmek ister

Türkiye’de çocuklar yarı yılda kamp yapabilecekler.

Türkiye’deki ilk kez yarı yıl tatilinde yapılan bir kamp olduğu için buraya katılan çocukların şanslı olduğunu belirten Çelik, TÜBİTAK’ın da desteğiyle düzenlenen kampın çocukların üniversiteyle tanışması adına önemli olduğuna işaret etti.

Üniversitenin öğretim üyelerinin çocuklara vakit ayırarak eğitimler vereceğini ifade eden Çelik, çocukların erken yaşlarda üniversite koşullarını tanıyabileceklerini belirterek, “Liseyi bitirdiğim zaman üniversite sınavına Ankara’ya gittiğimde üniversite ortamını gördüm. Sizler bu konuda şanslısınız” dedi.

Çocukların geleceğine yön vermesi açısında da kampın önemli olduğunu, burada eğitilmesinin Türkiye’ye de büyük katkıları olacağını anlatan Çelik, Türkiye’nin 2023’deki ihracat hedefini yakalayabilmesi için ekonomik değeri yüksek mallar üretmesi gerektiğini, bunları yapacak kişilerin de bugünün çocukları olduğunu belirtti.

Çocukların araştırıcı, bilgi düzeyi, donanımı yüksek olan bireyler olarak yetiştirilmesinin önemine dikkati çeken Çelik, çocuklara seslenerek, “Bu kampı eğlence olarak görmeyin. Bu kamp aranızdan patent alacak, buluş yapacak bir çok bilim insanının yetişmesine katkı sağlayacak” diye konuştu.

Çelik, kamp sonunda çocuklara sertifika verileceğini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir