Hiç Kimse Bilerek Kötülük Yapmaz Kötülük Bilgisizliğin Eseridir Kompozisyon

Hiç Kimse Bilerek Kötülük Yapmaz Kötülük Bilgisizliğin Eseridir Kısa Yazı, Bu yazımızda sizlere Hiç Kimse Bilerek Kötülük Yapmaz Kötülük Bilgisizliğin Eseridir hakkında kompozisyon örneği paylaşacağız.

İnsanlar kötülük yaptıkları zaman dini açıdan günah işlediklerinin farkındadırlar. Bu nedenle insan her zaman iyiye yönelmek ve iyi davranışlar sergileyerek yaratıcının takdirini kazanmaya çalışır. Yapılan kötülükler ise insanın cahilliğinden ve o şeyin kötü olmadığını düşünerek yapmasından kaynaklanmaktadır. Kötülük yapan insan davranışının kötü olduğunu bilmeyen insandır. Çünkü insan her zaman iyiye yönelir ve bu nedenle bilerek kötülük yapamaz.

Bilinçli ve okuyan insanlar duyarlı ve saygılı olacağı için kötülük yapmak istemez. Kötülük yapmak isteyen insan bilgisiz veya hırslı insandır. İnsanı kötülüğe iten şey onun hırsıdır. Hırs insanın gözünü kör ederek ne yaptığını göremez hale getirir. Bu nedenle insanlar kötülük yapar. Oysa ki bazı insanlara bakarsınız aslında iyilikleri ve doğruluklarıyla çevrelerinde tanınmalarına rağmen hırsları yüzünden birden kötü bir insan haline gelebilirler.

Bazen kötülük yanlışlıkla veya istemeden de yapılabilir. Bir anne çocuğuna süt içirirken sütü onun üzerine dökebilir ve sıcak süt çocuğa zarar verebilir. Burada hiçbir şekilde anne bilerek çocuğuna böyle bir kötülük yapmamıştır. Bu nedenle her kötülüğün bilerek yapıldığını söyleyemeyiz.

1336745097_a233ab85e75c

Hiç Kimse Bilerek Kötülük Yapmaz Kötülük Bilgisizliğin Eseridir Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir