Horasani Faydaları

Horasani nedir
Horasani bitkisi hakkında bilgi
Horasaninin kullanımı


Horasani Bitkisi nedir(Artemisia cina): 60 cm’ye kadar uzayabilen, kısmen otsu bir bitkidir. Uçucu yağ, reçine, artemisin ve santonin içerir.

Horasaninin Faydaları ve Etkileri:
 İştah açar. Bağırsak gazlarını giderir ve sindirimi kolaylaştırır. Zindelik verir ve cinsel isteği arttırır. Saç dökülmesini azaltıcı etkilere de sahiptir. Bağırsak solucanlarını felç ederek düşürmeye yardımcı olur. Felç olan bağırsak solucanlarını düşürmek için müshil etkili bitki ya da ilaçlarla birlikte kullanmak daha faydalıdır.

Horasani Nasıl Kullanılır? Çiçekleri tomurcuk halindeyken toplandıktan sonra suda kaynatılarak ya da toz heline getirilip bal ile karıştırılarak kullanılır. Zehirli bir bitki olduğu için hekim kontrolünde ya da hazır ürünler şeklinde kullanılması gerekir.

————————————————————————————————————————————————————-

Horasani Faydaları Horasani nedir Horasani bitkisi hakkında bilgi Horasaninin kullanımı Horasani Bitkisi nedir(Artemisia cina): 60 cm’ye kadar uzayabilen, kısmen otsu bir bitkidir. horasani bitkisinin kullanımı, horasani hakkında bilgi, horasani nedir, horasaninin kullanım alanı, horasaninin özelliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir