Hurma Faydaları

Hurmanın yararları nelerdir
Hurmanın kullanımı

HURMA: Besleyici değeri oldukça yüksek bir meyve olan Hurma, en temel vitamin ve proteinleri bünyesinde barındırır. Ayrıca kalsiyum, magnezyum, potasyum, fosfor, demir ve sodyum mineralleri ile meyve şekeri açısından da zengin bir besindir.

Hurmanın Faydaları:
 Bedensel ve zihinsel yorgunluğu azaltır. Vücuda enerji ve kuvvet verir. Cinsel gücü arttırır. Kansızlığı azaltır. Hamile ve yeni doğum yapmış olanların kendilerini toparlamasına çok yardımcı olur. Ayrıca anne sütünü arttırır. Stresi ve gerginliği azaltır. Sindirimi kolaylaştırır ve kabızlığa iyi gelir. Kansere, kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucudur. Kalp krizi riskini azaltır. Bronşit, verem, kuru öksürük ve soğuk algınlığına iyi gelir. Vücut ve kemik gelişimini destekler ve kemikleri güçlendirir.

Hurma Nasıl Kullanılır? Hurma yaş olarak ya da kurutularak yenebilir. Kuru hurmanın kalori değeri daha fazladır.

————————————————————————————————————————————————————-

Hurma Faydaları Hurmanın yararları nelerdir Hurmanın kullanımı HURMA: Besleyici değeri oldukça yüksek bir meyve olan Hurma, en temel vitamin ve proteinleri bünyesinde hurma nasıl tüketilir, hurma nedir, hurmanın faydaları nelerdir, hurmanın yararları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir