İçinde çiftçi rüzgar güneş tohum yağmur geçen hikaye

İçinde çiftçi rüzgar güneş tohum yağmur geçen hikaye, bu yazımızda çiftçi rüzgar tohum ve yağmur kelimelerinin içinde geçtiği bir hikaye yazısı paylaşacağız.

Yemyeşil ovaların bulunduğu, herkesin gitmek istediği cennet gibi bir yer varmış bir zamanlar. Burada bulunan bir ova yemyeşil olmasına rağmen hiç çiçek yokmuş. Ovanın tek üzüntüsü üzerinde çiçeklerin bulunmamasıymış. Bu üzüntüden dolayı ovanın yeşil otları sararmaya başlamış. Bu duruma çevresindeki dağlar da üzülse de ellerinden bir şey gelmiyormuş. Bir süre sonra ovaya kuşlar da uğramaz olmuş. Ancak günlerden bir gün bir serçe ovaya girmiş ve ovayla dertleşmiş. Ova serçeye üzerinde çiçekler olmadığı için dert yanmış. Serçe ise gidip bir gün sonra ona bir sürpriz yapacağını söyleyerek ovadan ayrılmış.

Bir gün sonra geldiğinde yanında en yakın dostu rüzgarı da getirmiş. Rüzgar ovanın çiçeklenmesi için en uzak diyarlardan en iyi çiçeklerin tohumlarını alıp getirmiş ova için. Daha sonra bu tohumların hepsini ovanın üzerine bırakarak oradan ayrılmış. Güneş de rüzgara yardım etmek ve çiçeklerin bir an önce açmasını sağlamak için derenin suyunu buharlaştırmış ve ovanın üzerine taşımış. Daha sonra yağmurlar yağmış ve ovanın çiçeklerini sulamış. Bir gün sonra sulanan çiçekler güneşin de etkisiyle bir bir ortaya çıkmaya başlamış. Artık ovada rengarenk çiçekler açıyor, ovanın üstünü bir kraliçe tacı gibi rengarenk süslüyormuş. Ova sevinçten deliye dönmüş ve ona yardım eden herkese teşekkür etmiş. Ovanın üstünteki çiftçiler, hayvanlar, kısacası herkes onun bu sevincine ortak olmuş ve mutlu mesut yaşamaya devam etmişler.

indir (3)

İçinde çiftçi rüzgar güneş tohum yağmur geçen hikaye yazımız hakkında yorumlarınızı aşağıda hemen bizimle paylaşabilirsiniz.

4 thoughts on “İçinde çiftçi rüzgar güneş tohum yağmur geçen hikaye

 • 12/04/2014 tarihinde, saat 14:04
  Permalink

  Hikayeye bir başlık da koysaydınız daha güzel olurdu ama yinede güzel olmuş ellerinize sağlık çok teşekkürler…

  Yanıtla
 • 08/04/2014 tarihinde, saat 21:09
  Permalink

  bence de birdahakine başlık koyarsanız iyi ama hikaye güzeldi

  Yanıtla
 • 26/03/2014 tarihinde, saat 18:37
  Permalink

  başlık olsa iyiydi de neyse bir daha kine başlık koyun lütfen

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir