İçki Tüm Kötülüklerin Anasıdır Hadisi İle İlgili Kompozisyon

İslam’da bulunan tüm hadislere baktığımız zaman insanlar ve dünya için her zaman iyi olanın düşünüldüğü ve kötü olan ile ilgili tavsiyeler ve uyarılar verildiği görülmüştür. Bu tavsiye ve uyarılar arasında yer alan hadislerden bir tanesi de içki kullanımı ile ilgili olmaktadır. İçki tüm kötülüklerin anasıdır hadisi ile içkinin bir insana verebileceği zararların çok fazla olduğu vurgulanmıştır. Bizler de bu konuya dair düzenlemekte olduğumuz bu paylaşımın içerisinde, sizlere içki tüm kötülüklerin anasıdır hadisi ile ilgili kompozisyon kısaca bilgi vereceğiz.

İçki kötü ile ilgili görsel sonucu

Alkollü içecekler dinimizde haram olarak belirtilmiştir. Çünkü alkolün insana ve insanın çevresine vermiş olduğu zararlar oldukça büyüktür. Alkol kullanımı hem insana hem de topluma önemli zararlar vermektedir. Alkol kullanımının insana vermiş olduğu zararların başında, akli melekelerin kaybolması yer alır. Bu durumda alkol kullanan insanlar doğru düşünemeyebilir ve doğru kararlar veremeyebilirler. Bu sebeple birçok yanlış davranış sergileyerek bilinçsiz bir şekilde kötülük yapma riskleri bulunur. Bir insanın kulluk görevini yerine getirmesi ancak o insanın akli dengesinin yerinde olması ile sağlandığından dolayı alkol kullanımı dinimiz tarafından kötü alışkanlık olarak değerlendirilmiştir.

Alkol kullanımı yalnızca akıl sağlığı değil, beden ve ruh sağlığı üzerinde de önemli olumsuz etkiler yaratmaktadır. Hem akıl sağlığı yerinde olmayan hem de fiziksel ve psikolojik olarak kendisini iyi hissetmeyen bir insan ne kendisine ne de içerisinde yer aldığı topluma fayda sağlar.

 

 

İçki Tüm Kötülüklerin Anasıdır Hadisi İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir