Ihlamurun Faydaları

Ihlamur Faydaları,Ihlamurun Faydası,Ihlamur neye iyi gelir? Ihlamurun yararları nelerdir,Ihlamur çayı

IHLAMUR; Görkemli bir ağaç olan ıhlamur ağacının çiçeklerinden elde edilir.


Ihlamur Nasıl Kullanılır

Ihlamur çoğunlukla çay olarak tüketilir. Bunun dışında cilt bakımı için de kullanılır. Ihlamur çiçeğini kaynatıp suyu banyo suyuna eklenirse sinirleri yatıştırır ve cildi yumuşatır. Ihlamur, cilde parlaklık ve renk verir. Deriyi güçlendirir ve cildin yenilenmesine yardımcı olur

Ihlamurun Faydaları

Sinirleri yatıştırır ve rahatlatır. Kan dolaşımını düzenlemeye yardımcı olur. Uykusuzluğa ve iç sıkıntısına iyi gelir. Aybaşı ağrılarını hafifleterek daha kolay geçmesini sağlar. Sindirime yardımcı olur. İdrar söktürücüdür. Bağırsak ve böbrekleri temizler. Böbrek taşlarını ve kumlarını dökmeye yardımcı olur. Kansızlığı giderir. Saç dökülmesini azaltır. Vücudu terleterek vücuttaki zararlı maddelerin uzaklaştırılmasını sağlar. Soğuk algınlığı ve gribe iyi gelir. Göğsü yumuşatır, bronşları açar ve balgamı söker. Romatizmaya ve gut hastalığına iyi gelir. Burkulma ağrılarını hafifletir.

————————————————————————————————————————————————————-

Ihlamurun Faydaları Ihlamur Faydaları,Ihlamurun Faydası,Ihlamur neye iyi gelir? Ihlamurun yararları nelerdir,Ihlamur çayı IHLAMUR; Görkemli bir ağaç olan ıhlamur ağacının çiçeklerinden elde edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir