İl ve İlçe Milli Eğitim ile Okul Müdürleri 4+4+4 İçin Eğitime Alınacak

4+4+4 yeni eğitim sistemi ile bu sistemin getirdiği 12 yıllık zorunlu eğitimin uygulanması noktasında Milli Eğitim Bakanlığı İl Milli Eğitim ile İlçe Milli Eğitim Müdürlerine Okul Müdürlerine bilgilendirme semineri düzenleyecek. Bakanlık, gelecek eğitim öğretim yılından itibaren uygulanacak 12 yıllık zorunlu eğitime ilişkin il ve ilçe milli eğitim müdürleri ile okul müdürlerini bilgilendirecek.

Uzaktan eğitim teknolojisiyle yapılacakbilgilendirmelere toplam 76 bin 683 yönetici katılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2016 2017 eğitim öğretim yılından itibaren uygulanacak kamuoyu tarafından ”4 4 4” olarak bilinen 12 yıllık zorunlu eğitim hakkında il ve ilçe milli eğitim müdürleri ile okul müdürlerini bilgilendirecek.

ömer dinçer

Eğitim süresini 8 yıldan 12 yıla çıkaran İlköğretim ve Eğitim Kanunu, gelecek eğitim öğretim yılı için yeni uygulamaları beraberinde getiriyor. Bunun üzerine MEB, yeni uygulamaları yöneticilere anlatmak için harekete geçti.

Bu kapsamda İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Eğitim Grup Başkanlığı’nın koordinesinde,Bilgi İşlem Grup Başkanlığı’nın teknik desteğiyle uzaktan eğitim teknolojileri kullanılarak il ve ilçe yöneticileriyle okul ve kurum yöneticilerine yönelik bilgilendirme toplantıları düzenlenecek.

Uzaktan eğitimler, 28 Mayıs’ta başlayacak ve 4 gün sürecek. Eğitimlere 793 il ve ilçe milli eğitimmüdürü, 288 milli eğitim müdür yardımcısı, bin 439 il ve ilçe şube müdürü, 25 bin 282 okul vekurum müdürü, 6 bin 185 müdür başyardımcısı ve 42 bin 696 müdür yardımcısı olmak üzeretoplam 76 bin 683 yönetici katılacak.

YENİ EĞİTİM YILI HAZIRLIKLARI DA ELE ALINACAK
Toplantılarda 8 Haziran’da sona erecek 2016 2017 eğitim öğretim yılının değerlendirmesinin yanı sıra 2016 2017 eğitim öğretim yılı için yapılacak hazırlıklar ele alınacak.

12 yıllık zorunlu eğitim uygulamasının da anlatılacağı eğitimlerde, yeniden yapılandırılan MilliEğitim Bakanlığı birimlerinin misyonu, politikası ve stratejileri değerlendirilecek.

Uzaktan eğitimlerin her gününe ayrı bir birim yöneticisi katılarak, katılımcıları bilgilendirecek.Özel eğitim ve rehberlik hizmetleri, insan kaynakları, temel eğitim, mesleki ve teknik öğretim, inşaat emlak grup başkanlığı, talim ve terbiye kurulu ile ortaöğretim ile ilgili sunumlar yapılacak.

Toplantının açılış konuşmasının Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer tarafından yapılması öngörülüyor.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir