İLEM Eğitim Programı 2012 2013

İLEm 2016 2017 Eğitim Öğretim Faaliyetleri Başladı. 2016 2017 İLEM Eğitim Programı.İlmi geleneğin sürdürülmesine katkı sağlayan İlmi Etüdler Derneği (İLEM), 2016 2017 yeni akademik döneminde önemli çalışmalar için kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Sosyal ve beşeri bilimler ile İslami ilimler alanlarında çalışmalarını yoğunlaştıran İLEM, 2012 Güz İhtisas Programında fen bilimlerinde yapılacak ilmi çalışmalar için de zemin oluşturacak.

İLEM'de eğitim programı

10 yıldır çalışmalarına devam eden İlmi Etüdler Derneği’nin 2016 2017 güz dönemi İLEM Eğitim programı ve İLEM İhtisas Programı başvuruları başladı. Eş zamanlı olarak sürdürülecek olan programlar; ilimle iştigale niyetli lisans ve lisansüstü e okul düzeydeki talebelerin ilmi gelişimlerinisağlamayı amaçlıyor.

Uzun yıllardır sürdürülen İLEM Eğitim Programı ile lisans öğrencilerinin insanı, toplumu, dünyayı tanıyıp, çözümlemelerine imkân verecek ilmi, fikri donanım kazanmaları ve bilimsel üretkenliğe adım atmaları hedefleniyor.

Lisansüstü eğitimlerini sürdürenlere yönelik gerçekleştirilen İLEM İhtisas Programı ile de katılımcıların ilmî birikim ve tecrübelerini olgunlaştırmaları sağlanıyor.

Lisans Öğrencilerine yönelik olarak hazırlanan İLEM Eğitim programı güz, bahar ve yazdönem¬lerinde gerçekleştirilecek ve üç yıl sürecek. Programın güz ve bahar dö¬nemlerindeTürkiye’nin farklı üniversitelerinden akademisyenlerin vereceği seminerlerin yanı sıra yükseklisans ve doktora düzeyindeki danışmanlar eşliğinde akademik rehberlik ve okuma-tahlil etmeye dayalı haftalık grup etkinlikleri e okul veli bilgilendirme sistemi kapsamında gerçekleştirilecektir.

letişim
İLEM Eğitim Programı : Ahmet Toklucuoğlu
E-posta: bilgi@ilmietudler.org; atoklucuoglu@ilmietudler.org
İLEM İhtisas Programı: Cihan Yılmaz
E-posta: ihtisas@ilmietudler.org; chnylmz@ilmietudler.org
Tel: 0(216) 310 43 18 – 0(506) 539 27 63
Adres: Halk Caddesi Türbe Kapısı Sokak Hektaş İş Merkezi No: 13/4 Üsküdar İstanbul

Doç. Dr. Teyfur Erdoğdu, Doç. Dr. Ekrem Demirli ve Doç. Dr. Ömer Türker gibi önemli isimlerin yer aldığı İhtisas Programı’nda, katılımcılara eleştirel bir bakış açısının kazandırılmasıhedeflenmektedir.
Çalışmalarının kapsamını sürekli olarak geliştiren İLEM, bu dönemki İhtisas Programı’nda Yrd. Doç. Dr. Mustafa Sarısaman ve Muhammed Erkan Karabekmez öncülüğündeki Fen Bilimleri Çalışma grubuyla Fen Bilimi ve diğer disiplinler arasındaki ilişkiye dair bütüncül bir yaklaşımın oluşturulması hedefleniyor.
İLEM İhtisas Programı başvuru dönemi 30 Eylül pazar günü sona erecek. Lisansöğrencilerinin katılacağı İLEM Eğitim Programı için ise 28 Eylül cuma son başvuru tarihidir. Ücret talep edilmeyen programlara başvuruda bulunmak isteyenler www.ilmietudler.org adresinden online olarak ya da dernek merkezine bizzat gelerek başvurularını gerçekleştirebilirler. Kaynak: Ajanslar

E okul veli Bilgilendirme Sistemi aracılığıyla ya da e okul yönetim bilgi sisteminden gerekli bilgiler vardır. İlem Eğitim Programı 2016 2017

One thought on “İLEM Eğitim Programı 2012 2013

  • 27/09/2012 tarihinde, saat 13:58
    Permalink

    hatırlamak neden önemlidir

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir