İletişim İle İlgili Kompozisyon

İletişim Hakkında Kısa Yazı, İletişim İle İlgili Kompozisyon

Dünyada yaşayan tüm insanların birbirinden haberdar olmaları ve gelişmeleri yakından takip edebilmeleri ancak iletişim sayesinde mümkündür. İletişimin yaygın olmadığı dönemlerde insanlar çok ilkel şartlarda iletişim kurabiliyor bu da haberlerin üzerinden çok uzun zaman geçtikten sonra ilgili yerlere ulaşmasına sebep oluyordu.

Günümüzde iletişim teknolojisi çok gelişmiş durumdadır. Gerek telefon ve televizyon gerekse internet sayesinde insanlar bugün dünyanın öbür ucundaki bilgiden anında haberdar olabilmektedirler. İletişimin gelişmiş olması şüphesiz ki kültürleri ve bilimi de olumlu yönde etkilemektedir. Bu sayede farklı kültürler kaynaşarak etkileşime geçebilmekte, böylece fikir alış verişinde bulunabilmektedir.

Fikir alış verişinin olduğu yerde bilim de hızla gelişme imkanı bulmaktadır. Duvarın üstüne herkes bir tuğla koyduğunda bilimin gelişmesi de hızlanır. Bu nedenle iletişim insanlık açısından çok faydalıdır.

İletişim İle İlgili Bilgi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

9 thoughts on “İletişim İle İlgili Kompozisyon

 • 04/03/2018 tarihinde, saat 18:23
  Permalink

  Acik soyliyim begenmedim @alinmayin ama cok kotuuu DERMISIMMMM

  COK GUZEL BIR YAZI OLMUS ODEVIME COK YARDIMCI OLDU SAGOLUNN.

  Yanıtla
 • 04/03/2018 tarihinde, saat 18:21
  Permalink

  *-*—@-#’x,o2cmi0jvi

  Yanıtla
 • 04/12/2016 tarihinde, saat 13:40
  Permalink

  arkadaşlar yarın yazarlık sınavım var nasıl çalışmalıyım?

  Yanıtla
 • 11/04/2015 tarihinde, saat 16:55
  Permalink

  çok güzel teşekkürler :)

  Yanıtla
 • 10/12/2014 tarihinde, saat 19:37
  Permalink

  Bir ornek daha olursa sewinirim

  Yanıtla
 • 30/10/2014 tarihinde, saat 21:21
  Permalink

  Günlük hayatta pek çok kez iletişim kurarız. Bu iletişimi telefon, internet, sosyal ağlar, televizyon ve radyo gibi araçlar üzerinden gerçekleştirmekteyiz.

  İletilen bilginin hem gönderici hem de alıcı tarafından anlaşıldığı ortamda bilginin bir göndericiden bir alıcıya aktarılma sürecine iletişim denmektedir. İletişim süreci organizmaların çeşitli yöntemlerle bilgi alışverişi yapmalarına olanak tanıyan bir süreç olarak bilinir. Tüm tarafların üzerinden bilgi alışverişi yapılacak ortak bir dil iletişim için gerekli olan bir unsurdur.

  İletişim aynı zamanda belirli mesajların kodlanarak bir kanal aracılığıyla bir kaynaktan bir hedefe veya alıcıya aktarılma süreci olarak da tanımlanabilmektedir. Örnek vermek gerekirse bir konuşmacı (kaynak) ortak bir dil aracılığı ile (mesela Türkçe) kodladığı belirli kelimeleri (mesaj/ileti) ses dalgaları ve hava yoluyla (kanal) dinleyiciye veya alımlayıcıya (hedef) aktarır. Bu şekilde karşılıklı iletişim gerçekleşmiş olur.

  Yanıtla
  • 04/03/2018 tarihinde, saat 18:24
   Permalink

   Cook guzel sitenin kendi yazdigindan daha guzel ve uzun. Sagolun gercejten ^^

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir