İlkbahar İle İlgili Deneme Yazısı

Bir yıl içerisinde dört mevsim vardır ve bu dört mevsimin her biri de farklı özelliklere sahiptir. Bu mevsimler Sonbahar, Kış, İlkbahar ve Yaz olarak bilinmektedir. İnsanlar kışın soğukluğundan sıkıldıkları zaman İlkbahar mevsiminin gelmesini dört gözle beklerler. İlkbahar geldiğinde renksiz olan her yer birden renklenmeye başlar, kış boyu evlerinde oturan insanlar dışarı çıkmaya başlarlar. İlkbahar mevsiminin gelişi ile hayatımızda birçok yenilik meydana gelmektedir. Bizler de bu mevsim ile ilgili hazırlamış olduğumuz bu paylaşımda, sizlere ilkbahar ile ilgili deneme yazısı kısaca bilgi vereceğiz.

ilkbahar ile ilgili görsel sonucu

İlkbahar mevsiminin gelmesiyle havaya, suya ve toprağa cemre düşmektedir. Cemre düşmesi ile birlikte hava, toprak ve su ısınmaktadır. İnsanlar kalın kıyafetlerini dolaplarından kaldırarak daha ince kıyafetler tercih etmektedir. İlkbahar mevsiminin gelmesi ile her yer yeşillenmeye başlamaktadır. Çiçekler açmakta ve kuşlar cıvıl cıvıl ötmektedir. Bu durum da insanın içinin açılmasını ve yeni heyecanlar duymasını sağlamaktadır. İnsanların en çok sevdiği mevsimlerden bir tanesidir İlkbahar mevsimi. Bu mevsimi sevmeyen insan sayıda çok azdır. Çünkü ilkbahar geldiğinde nasıl ki kuşlar cıvıl cıvıl oluyorsa, insanlar da değişik bir enerjiye sahip olarak güzel şeyler hayal etmeye başlarlar.

İlkbahar mevsiminde her mevsimde olduğu gibi üç ay bulunmakta olup bu aylar Mart, Nisan ve Mayıs olmaktadır. İlkbahar’da dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise alerjik reaksiyonlar olmaktadır.

İlkbahar İle İlgili Deneme Yazısı Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

2 thoughts on “İlkbahar İle İlgili Deneme Yazısı

  • 11/03/2019 tarihinde, saat 20:25
    Permalink

    Açıklama çok güzel olmuş. Mevsimi çok güzel anlamışsınız.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir