İlkbahar Mevsimi İle İlgili Hikaye Kısa

İlkbahar mevsimi geldiği zaman herkesi tatlı bir heyecan sarar. Çünkü doğada meydana gelen çok sayıda değişiklik, insanların hem fiziksel hem de ruhsal haline de yansımaktadır. İlkbahar mevsimini sevmeyen insan sayıda yok denecek kadar azdır. Çünkü doğanın güzelliği insanın ruhunu güzelleştirmekte olup kendilerini daha enerjik hissetmelerini sağlarlar. Tüm kış evde oturup soğuktan üşüyüp üşümeyeceğini hesaplayan insanlar, ilkbahar mevsimi geldiğinde kendilerini dışarı atarlar. Bunlara bir örnek de Ali’nin ilkbahar gelir gelmez tamamen değişmesiydi. Sizin için yayınlamış olduğumuz bu çalışmada ilkbahar mevsimi ile ilgili hikaye kısa bilgi vereceğiz.

İlkbahar Mevsimi İle İlgili Hikaye Kısa ile ilgili görsel sonucu

Ali, tüm kış boyunca kendisini eve kapatmış ve hiç arkadaşı olmadığını düşünmüştü. İlkbaharın gelmesiyle kuşların cıvıltısına kendisini kaptıran Ali, kış aylarında hiç kuş sesi duymadığını fark etti. Kendisini de bir kuş gibi düşünerek, ilkbahar mevsiminin kendisi için yeni bir başlangıç olacağını düşündü. Öncelikle odasındaki eşyalarının yerini değiştirerek temizliğe koyuldu. Ali hayatında bazı değişiklikler yapmaya kararlıydı. Doğa bu kadar güzel ve renkliyken Ali’nin içine kapanması hiç doğru bir davranış biçimi değildi.

Ali sınıftaki arkadaşlarını aradı ve bir piknik organize etti. Arkadaşları bu duruma çok şaşırmış olsa da Ali’yi ilk defa böyle gördükleri için hemen geldiler. Ali, çok mutluydu. İlkbahar mevsimine kendisinde yarattığı bu etki için teşekkür etti. Ali artık her mevsimde mutluydu, fakat İlkbahar mevsiminde ayrı bir mutlu olurdu.

İlkbahar Mevsimi İle İlgili Hikaye Kısa Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir