İlköğretim Haftası İle İlgili Kompozisyon

İlköğretim Haftası Ne Zaman, İlköğretim Haftası İle İlgili Kompozisyon

Bir insanın hayatındaki en önemli şey eğitimdir ve eğitim ilköğretim ile başlar. Ülkemizde zaman zaman değişiklikler olsa da şu anda ilköğretime başlama yaşı 60 aydır. Bu aydaki çocuklar okula başlayarak hayatlarında görecekler eğitimin temelini bu dönemde alırlar.

Yurdumuzda okulların açıldığı ilk hafta ilköğretim haftası olarak kutlanmaktadır. Bu hafta boyunca eğitim ve öğretimde ilköğretimin önemi sık sık vurgulanarak okullarda bununla ilgili etkinlikler düzenlenir. Mustafa Kemal Atatürk yurdumuzu gençlere armağan etmişti. Yarının başarılı gençleri olabilmenin temeli ise ilköğretimden geçmektedir. Bu dönemde sağlam bir eğitim alan çocuklar ileri de çok daha başarılı işlere imza atarak yurdumuzu dünya ülkeleri arasında söz sahibi yapacaklardır.

İlköğretim yapılacak bir binanın temeline benzer. Temeli sağlam olmayan bir bina nasıl uzun süre varlığını koruyamayacaksa ilköğretimde sağlam bir temel almayan bir öğrencide ileriki eğitim hayatında başarılı olamaz. Bu nedenle ilköğretime gereken önem verilmeli ve bu dönemde çocukların iyi bir eğitim alması sağlanmalıdır.

İlköğretim Haftası İle İlgili Yazı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir