İlköğretim Haftası İle İlgili Yazı

İlköğretim Haftası İle İlgili Yazı, İlköğretim Haftası Hakkında Bilgi

Öğrenimin temeli İlköğretim’de başlar.Bu eğitimin zorunlu ve parasız olmasına yasalar ile hüküm verilmiştir. İlköğretim 8 yıl boyunca sürer. Öğrenci 7 yaşında başladığı ilköğrenimini 15 yaşında tamamlar.

İlköğretim Haftası tüm yurt genelinde eğitim- öğretim yılının ilk haftası kutlanır. Genelde Milli Eğitim Bakanlığı’nın radyo ve televizyondan yayınlanan konuşması ile açılan bu hafta okullarda çeşitli etkinliklerle devam eder.

Düzenlenen etkinlikler konuşmacı olan müdür ve öğretmenler öğrencilere eğitimin değeri anlatarak onları okumaya teşvik ederler. Gerçekten, birey olarak başta hayatımızı idame ettirebilmek sonrasında başarılı olmak için okumayı ve yazmayı öğrenmek zorundayız. Çünkü bilmediklerimizi okuyarak öğreniriz. Okuma – yazma bilmeyen bir kişinin hayata eksilerle başlayacağı bir gerçektir.

Atatürk’ün öğüdü olan çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkabilmek bilgi ile eğitim ile olur. Bunun için yaşam boyu gerekli olan bilgi ve becerilerin temeli ilköğretimde atılır. İlköğretim Haftası; bu gerçeklerin konuşulduğu, öğrenciye içinde bulundukları dönemin öneminin anlatıldığı bir haftadır.

İlköğretim Haftası İle İlgili Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir